Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sākas ūdensputnu medību sezona; policija aicina ievērot kārtību un drošību

FOTO: NorthernLassUK, CC BY-NC-ND 2.0

Šo sestdien sākas ūdensputnu medību sezona, kuras laikā medību cienītāji varēs doties pīļu un citu ūdensputnu guvumos, tāpēc Valsts policija aicina ievērot kārtību un drošību.

Kā norāda Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins, lai medības noritētu bez starpgadījumiem, policija aicina medniekus ievērot nepieciešamās dokumentācijas un šaujamieroču drošības prasības, kā arī rūpēties par kārtības noteikumu ievērošanu medību laikā. Policijas darbinieki uzraudzīs medību norises vietas.

«Atgādinām, ka medniekam, dodoties uz medību vietu, obligāti jābūt līdzi medību dokumentācijai – medību apliecībai, šaujamieroča glabāšanas atļaujai un mednieka sezonas kartei. Kategoriski aizliegts medībās atrasties alkoholisko dzērienu un citu apreibinošo vielu ietekmē, kā arī aizliegts pārvadāt šaujamieročus reibuma stāvoklī,» norāda policijā.

Policisti sola uzraudzīt medību šaujamieroču un munīcijas lietošanas kārtības un drošības prasību ievērošanu.

Likumsargi atgādina, ka aizliegts izmantot pusautomātiskos šaujamieročus, kuros var vienlaicīgi ielādēt vairāk par trim patronām vai ar kuriem var šaut kārtām, kā arī aizliegts izdarīt šāvienus no braucošiem motorizētajiem ūdenstransportlīdzekļiem.

Policija aicina medniekus ievērot visus medību drošības noteikumus un uzmanīgi rīkoties ar šaujamieročiem, lai izvairītos no iespējamiem nelaimes gadījumiem.

Atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem Nr.113 «Medību noteikumi», ūdensputnu medību sezona ilgst no augusta otrās sestdienas plkst.16 līdz 30.novembrim.

No 10.augusta līdz 15.septembrim medīt atļauts trešdienās, sestdienās un svētdienās, savukārt no 15.septembra līdz 30.novembrim – katru dienu.

Medījamo putnu sarakstā iekļauti lauči, krīkļi, pelēkās pīles, platknābji, meža pīles, prīkšķes, baltvēderi, garkakļi, brūnkakļi, cekulpīles, ķerras, tumšās pīles, melnās pīles, kākauļi un gaigalas.