Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Brīdina par «nopietnu incidentu» Fukušimā

FOTO: Reuters/Scanpix

No avarējušās Fukušimas atomelektrostacijas (AES) noplūdis radioaktīvs ūdens, un notikušais klasificēts kā «nopietns incidents».

Starptautiskajā septiņu pakāpju skalā radioaktīvo ūdeņu noplūde no avarējušās spēkstacijas novērtēja trešajā līmenī, kas brīdina par «nopietnu incidentu».

No AES noplūdis ap 300 tonnu radioaktīvā ūdens, kas ir viens no nopietnākajiem šāda vieda incidentiem Fukušimā kopš krīzes sākuma 2011.gadā.

Šā gada 11.martā apritēja divi gadi, kopš Japānu satricināja spēcīga zemestrīce, kurai sekoja katastrofāls cunami.

Fukušimas atomelektrostacijā pēc zemestrīces pilnībā sabojājās dzesēšanas sistēmas, kā dēļ notika kodolreaktoru serdeņu kušana un radioaktīvo materiālu noplūšana vidē, izraisot pasaulē nopietnāko kodolkatastrofu kopš Černobiļas atomelektrostacijas sprādziena 1986.gadā.

Divus gadus pēc katastrofas simtiem tonnu gruntsūdeņu ik dienu ieplūst bojātajās reaktoru ēkās un sajaucas ar ūdeni, kas joprojām tiek iepludināts reaktoros caur pagaidu dzesēšanas sistēmu.

Aprīkojuma bojājumu un augstās radiācijas dēļ piesārņotais ūdens ir sevišķi sarežģīti risināma problēma.

Zveja Fukušimas tuvumā apturēta, un valdība aizliegusi šai apvidū audzēt dārzeņus, lasīt sēnes, ražot pienu un gaļu.