C, 29.09.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas centrā atklāj pašapkalpošanās velosipēdu «darbnīcu»

LETA
Rīgas centrā atklāj pašapkalpošanās velosipēdu «darbnīcu»
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: mrjonathanpotter, CC BY-SA 2.0

Skolas un Lāčplēša ielas krustojumā pie Kaņepes Kultūras centra tika atklāta «Open bike» pašapkalpošanās velosipēdu «darbnīca» un riepu pumpēšanas punkts.

Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāja Krišjāņa Petera un «Ērenpreisa» velosipēdu darbnīcas vadītāja Toma Ērenpreisa atklāto punktu veido viens statīvs, kurā metāla auklās ir piestiprināti vairāki nelieli instrumenti velosipēda labošanai, un otrs statīvs, kuru var izmantot kā rokas pumpi riepu piepumpēšanai.

Eiropas mobilitātes nedēļas noslēgumā atklātais punkts raisīja diskusijas starp apmeklētājiem - tika izteikts aicinājums pielikt kādu uzlīmi, lai velosipēdu vadītāji zinātu, ka tas ir rokas nevis elektriskais pumpis. Drošības nolūkos šī vieta tiks novērota ar videokameru. RD Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs solīja, ka, ja šis punkts veiksmīgi darbosies, tādi paši statīvi tiks izvietoti arī citviet Rīgā.

«Velo brokastu» laikā Peters ar Ērenpreisu simboliski celofānā ietina gaiši zilu automašīnu «Honda», tādā veidā atzīmējot visā Eiropā rīkoto «Dienu bez auto». Savukārt pirmajiem 100 apmeklētājiem pēc nofotografēšanās pie atbalstītāju stenda bija iespēja saņemt brokastu talonu, lai nobaudītu veģetāro siera zupu.

Klātesošajiem arī ir iespēja Kaņepes Kultūras centra pagalmā veidot frizūru salona «Krāšņuma darbnīcas» vadītājas Lauras Pauliņas vadībā. Iecerēts veidot frizūras, kuras būs izturīgas vējā un lietus smidzināšanas laikā.

Pasākuma pirmajā pusstundā apmeklētāju skaits sasniedza apmēram 80 cilvēkus.

Kā ziņots, pasākuma laikā riteņbraucēji aicināti ziedot dažādas liekas velodetaļas un aksesuārus velokrāmu ziedošanas punktā. Apmeklētāji var izmēģināt elektrovelosipēdus un dīvainos «freakbike», kā arī piedalīties kravas pārvadāšanas izveicības konkursā.

Eiropas mobilitātes nedēļa Rīgā notiek jau divpadsmito gadu. Tās gaitā pilsētā tiek rīkoti dažādi pasākumi, lai uzrunātu sabiedrību un pievērstu uzmanību gaisa piesārņojumam pilsētā un alternatīviem pārvietošanās līdzekļiem. Eiropas mobilitātes nedēļas pasākumus Rīgā organizē Satiksmes departaments sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, privātiem uzņēmējiem un veloaktīvistiem.

Eiropas Komisijas iniciatīva «Pārvietojies gudri» (Do the right mix), ko Latvijā īsteno Briseles komunikāciju aģentūras «Mostra» partnere sabiedrisko attiecību aģentūra «Prospero», paredz elastīgu dažādu transporta līdzekļu un pārvietošanās veidu kombinēšanu. Tas vienlaikus risina vairākas Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas - tiek samazināti satiksmes sastrēgumi, mazināts atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjoms un uzlabots eiropiešu veselības stāvoklis.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu