Iecerei par Bordāna atsaukšanu varētu būt būtiski šķēršļi (236)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-'Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) lēmumam atsaukt no tieslietu ministra amata Jāni Bordānu varētu būt gaidāmi būtiski šķēršļi.

Ministrs var zaudēt amatu, ja viņš pats iesniedz demisijas rakstu. Tāpat ministra demisiju var pieprasīt Ministru prezidents vai arī desmit Saeimas deputāti, parakstot rosinājumu parlamenta sēdē izskatīt jautājumu par neuzticības izteikšanu ministram.

Arī šajā gadījumā, nacionālai apvienībai prasot atsaukt Bordānu, viņam pašam būtu jāpiekrīt to darīt vai arī Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) būtu formāli jāpieprasa viņa demisija. Tomēr pagaidām no publiski paustajiem komentāriem un arī kuluāru sarunām var secināt, ka Bordāns pagaidām neplāno iesniegt demisijas rakstu. Arī vairāki «Vienotības» politiķi pozitīvi vērtē tieslietu ministra darbu, līdz ar to premjers tuvākajā laikā varētu arī nepieprasīt Bordāna demisiju.

Kaut arī publiski izskanējis, ka šāds VL-TB/LNNK lēmums saistīts ar Bordāna pieteiktajām izmaiņām maksātnespējas procesu norisē, kuluāros arī izskan viedoklis, ka ministrs paziņojis par plānotājām reformām, lai viņa atsaukšana izskatītos pēc izrēķināšanās. Par iecerēm veikt izmaiņas maksātnespējas procesa jomā Bordāns izvēlējies paziņot pirmdien preses konferencē, jo par savu iespējamo atsaukšanu viņš ticis brīdināts jau pirms nedēļas, tādējādi lūdzot izdarīt izvēli saistībā ar darbību politiskajos spēkos.

Situāciju ar Bordāna atsaukšanu ietekmē arī nākamā gada budžeta pieņemšana, kas paredzēta nākamnedēļ, 6.novembrī. Ņemot vērā, ka Zaļo un zemnieku savienība paziņoja, ka neatbalstīs budžeta pieņemšanu galīgajā lasījumā, būtisks ir visu koalīcijas pārstāvju balsojums «par» šajā jautājumā.

Tiek pieļauts, ka «Vienotība» varētu nesteigties ar šī jautājuma atrisināšanu, jo Dombrovskis arī publiski sacījis, ka koalīcijas sadarbības līgums nosaka laiku, kad koalīcijas partneriem jāizsaka brīdinājums par kāda konkrēta ministra atsaukšanu, proti, tas ir jādara nedēļu iepriekš, pirms šāds solis tiek sperts. Kaut arī vairāki politiķi pauduši izbrīnu par nacionālās apvienības lēmumu, kuluāros par iespēju Bordānam zaudēt amatu runāja jau ilgāku laiku.

Nacionālā apvienība oficiālu ziņojumu iesniegs premjeram pirmdien, pagaidām tas esot nosūtīts elektroniski. Līdz ar to premjeram ir vismaz nedēļa, lai pieņemtu lēmumu šajā jautājumā - pieprasīt vai nepieprasīt Bordāna demisiju. Neoficiālā informācija liecina, ka valdības vadītājs tuvākajā laikā neplāno prasīt tieslietu ministra demisiju.

Bordāns plašākus komentārus un savu nostāju sola sniegt tikai jaunnedēļ, tomēr viņš pagaidām neplānojot iesniegt demisijas rakstu.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK vērsusies pie premjera un informējusi par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt tieslietu ministru Jāni Bordānu. Nacionālās apvienības partija «Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) šodien valdes sēdē pieņēmusi lēmumu izslēgt Bordānu no partijas.

TB/LNNK valde uzskata, ka tieslietu ministra faktiskā darbība liecina par dalību cita politiskā spēka veidošanā, kas nav savietojams ar atrašanos TB/LNNK. Ar Bordānu vairāku mēnešu garumā risinājušās sarunas par viņa turpmāko politisko darbību. Nacionālās apvienības pārstāvji vairākkārt uzsvēruši, ka Bordāna atrašanās biedrībā «Demokrātiskie patrioti», kas paziņojusi par jaunas partijas veidošanu, nav normāla situācija.

Neoficiālā informācija liecina, ka par tieslietu ministra kandidātu varētu būt VL-TB/LNNK Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētāja Baiba Broka. Viņa gan aģentūrai LETA šo informāciju noliedza, norādot, ka «nekāda runa par amatiem nav notikusi».

Komentāri (236)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu