Aizputē norisināsies vērienīgas Freimaņa Mārtiņdienas svinības (3)

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Lita Krone/LETA

Svētdien, 10. novembrī Aizputē risināsies vērienīgas Freimaņa Mārtiņdienas svinības. Visas dienas garumā notiks dažādi pasākumi - ieliņās un laukumos skanēs Mārtiņa Freimaņa un grupas Tumsa dziesmas, bet vakarā paredzēts lielkoncerts «Pa rindiņai no Freimaņa», kurā piedalīsies «Tumsa», Aija Andrejeva, Lauris Reiniks, Ivo Fomins, «Putnu balle», «PeR», Olga Rajecka, Kārlis Būmeisters un daudzi citi. 

Mārtiņdienas pasākumi Aizputē sāksies pulksten 12.00 Misiņkalna kapos, kur ikviens Mārtiņa talanta cienītājs aicināts nolikt svecīti un mūziķa mīļākos ziedus – mārtiņrozes. No 13.00 Aizputes vidusskolā būs iespēja klausīties Mārtiņa mūziku un dzeju, kā arī iesaistīties dažādās aktivitātēs jauniešu «Ideju mājas» telpās. Pulksten 14:00 Aizputes Kultūras namā varēs redzēt fotoizstādi un režisora Arvīda Krieva mākslas filmu «Dancis pa trim» ar Mārtiņu Freimani galvenajā lomā (ieeja par ziedojumiem).

Plkst. 17.00 Aizputes novada sporta centrā sāksies lielkoncerts «Pa rindiņai no Freimaņa», kurā piedalīsies «Tumsa», Aija Andrejeva, Lauris Reiniks, Marija Bērziņa, «Putnu balle», Maija Kalniņa, Kārlis Būmeisters, «PeR», Olga Rajecka, Emīls Balceris, Čilli, Valters Frīdenbergs, Ivo Fomins, Arvīds Berķis, Normunds Kalniņš, stīgu kvartets Jutas Bērziņas vadībā, Liepājas teātra aktieris Viktors Ellers, Emīls Dreiblats un ansamblis «Gaismiņa», kā arī konkursa «Pirmais» laureāti Anita Intaite, «The Capybaras» un citi.

Biļetes uz lielkoncertu «Pa rindiņai no Freimaņa» nopērkamas «Biļešu paradīze» tirdzniecības vietās visā Latvijā un Mētras mājā Pasta ielā 1a Aizputē. Biļetes cena Ls 4, pasākuma dienā - Ls 5. Sēdvietas bez numerācijas.Visi ieņēmumi tiks novirzīti Mārtiņa Freimaņa fonda darbības mērķu realizēšanai.

Mārtiņa Freimaņa fonda aktivitātes 2013. gadā:

Fonds rīkoja Freimaņa piemiņas pasākumus «[Ie]vērojot Klusumu», kas tā darbībai palīdzēja iegūt Ls 9505,95. Piedalījās dzīvnieku patversmes «Ulubele» sakopšanā, kā arī «Draudzīgajā festivālā» Mežaparka Zaļajā teātrī, kur tika dota iespēja jaunajiem mūziķiem «Ar nelielu džeza pieskārienu» sevi parādīt plašākai publikai. Dzejas dienu ietvaros ar Liepājas Kultūras pārvaldes Kurzemes kultūras programmas projektu konkursa atbalstu notika Mārtiņa Freimaņa daiļradei veltīts pasākums rakstnieka Herberta Dorbes muzejā Venstpilī. Mārtiņa draugi pie ugunskura dziedāja dziesmas, lasīja dzeju un stāstīja stāstus par kopīgajiem piedzīvojumiem.

Tāpat fonds turpina sadarbību ar biedrību «Dižvanagi», ziedojot Ls 4000 izdevumu segšanai par nometni ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, kā arī Ls 5000 citu biedrības mērķu realizēšanai. Fonds atbalstījis projektu «Palīdzēsim Dāvim Krūmiņam», ziedojot 500 LVL operācijas izdevumiem. Fonds iesaistījies arī ziedojumu vākšanā mūžībā aizgājušo Līvu - Ē.Ķiģeļa, D.Virgas, J.Jakovļeva, J.Groduma un A.Brīzes piemiņas vietas izveidei Liepājā. Koncertā «Nezāles neiznīkst!» savākti 80% no nepieciešamās summas.

Pēc Freimaņa Mārtiņdienas Aizputē fonds sāks darbu, lai piesaistītu finansējumu dokumentālai filmai par Mārtiņu Freimani. Filma ir režisora Arvīda Krieva iecere Mārtiņa dzīves un daiļrades rezumējumam. Tās tapšanai nepieciešami 18 000 LVL. Mārtiņa Freimaņa fonds turpina Mārtiņa iesākto. Tālrunis ziedojumiem: 90006981 (ziedojums Ls 1). Ziedojumu konts «mff.lv».

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu