Pk, 31.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Emsis par «pazudušās naudas lietu»: Nezinu, cik tur bija, jo man tas pie kājas

Apollo.lv
Emsis par «pazudušās naudas lietu»: Nezinu, cik tur bija, jo man tas pie kājas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Foto: Ieva Čīka/LETA

Bijušais premjers un Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis (ZZS), atminoties lietu par naudas nozagšanu no viņa portfeļa, intervijā žurnālam «Playboy» sacījis, ka bijis naivs politiķis, taču viņa vainas notikušajā nebija.

«Ja jūs apzog un jūs esat augstā politiskā nišā, jums vajag turēt muti,» teica viņš. «Jūs apzog. Ko jūs darāt? Ejat uz policiju. Es arī. Kļūda! Ko es meloju? Atrada zagli un naudu. Biju uzrakstījis iesniegumu par nozagtiem 10 000 dolāru. Man atdeva sešus tūkstošus. Es pārrakstīju iesniegumu – ja atdeva sešus tūkstošus, tad seši tur arī bija, nu, nezināju, cik man tur bija,» intervijā sacīja bijušais politiķis.

Jautāts, kā tad viņš nav zinājis, cik viņam portfelī naudas, Emsis sacīja: tāpēc, ka tas viņam pie kājas. «Esmu tāds cilvēks.»

Emsis skaidro, ka naudu bija aizņēmies traktora iegādei, ko arī nopircis. «Bet ja policija man pasaka, ka vairāk [par sešiem tūkstošiem] nevar dabūt ārā, man bija dilemma – vai nu šo lietu slēgt, vai dabūt no zagļa atlikušos četrus tūkstošus. Izlēmu, ka labāk zīle rokā, un uzrakstīju jaunu iesniegumu.»

Jautāts, no kā naudu bija aizņēmies, Emsis saka, ka no kolēģa, taču viņa vārdu neminēšot.

Arī par apgalvojumu, ka nauda bija Aivara Lemberga, kura bija jānogādā ZZS līderim Augustam Brigmanim, Emsis sacīja, ka tie ir «suņa murgi, blefs». «Tur jābūt galīgam kāpostam, lai ko tādu izdomātu.»

Emsis arī atzīstas, ka ir bijis izklaidīgs politiķis. «Atgriežoties pie tās lietas, balts es vairs nevaru tikt. Ja politiķim jāatrod iemesls, lai novāktu, tad atrod».

Jāatgādina, ka 2006.gada gada rudenī, uzreiz pēc jaunās Saeimas darba sākšanas, Emsim no darba portfeļa pazuda nauda — it kā 10 000 ASV dolāru skaidrā naudā. Portfelis ar vērtīgo saturu pazaudēts Ministru kabinetā.

Likumsargi toreiz atrada vainīgo, bet pie viņa bija vien daļa no minētās naudas summas.

Emsis savos paskaidrojumos tiesībsargiem norādīja, ka pazuduši 10 000 dolāru, taču, tā kā neko vairāk pie piesavinātāja atrast neizdevās, iesniegums pārrakstīts.

Par nepatiesu liecību sniegšanu Emsim piemēroja naudas sodu, un viņš atkāpās no Saeimas priekšsēdētāja amata.

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu