Advokāts: Vaškevičs no tiesas neizvairās; pārsūdz lēmumu par drošības līdzekli

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Kukuļdošanā apsūdzētā bijušās Finanšu ministrijas (FM) amatpersonas Vladimira Vaškeviča aizstāvji pārsūdzēs Rīgas apgabaltiesas tiesneses Tamāras Brodas lēmumu grozīt drošības līdzekli Vaškevičam, informē advokātu biroja «Rode un Partneri» pārstāve Tija Ezeriņa.

«Tiesneses lēmums ir tendencioza varas pozīcijas demonstrēšana. Acīmredzot vienīgais mērķis ir panākt Vaškeviča apcietināšanu. Ar tiesu esam sadarbojušies maksimāli – tik, cik pieļauj Vaškeviča veselības stāvoklis. Neskatoties uz absurdajām Latvijas tiesībsargājošo iestāžu prasībām Austrijas instancēm dokumentus noformēt atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, visus paskaidrojumus un izziņas esam iesnieguši,» skaidro zvērināts advokāts Oskars Rode.

Tāpat advokāts izrādīja neizpratni, kādēļ pēc neskaitāmiem pieprasījumiem tiek atteikta iespēja skatīt Vaškeviča lietu atklātā procesā.

«Mans klients vairākkārtīgi ir lūdzis tiesai izskatīt lietu atklātā procesā. Tā ir Eiropā vispārpieņemta prakse – šādas lietas skatīt atklāti, jo tas ir saistīts ar sabiedrības interesēm. Latvijā, šķiet, tiesu un prokuroru neinteresē kriminālprocesa caurskatāmība, godprātīga izskatīšana un tiesa dara visu, lai sabiedrība neuzzinātu informāciju, kas saistīta ar procesu,» norāda Rode.

Pretēji ārstu norādījumiem par pratināšanas aizliegumu Vaškevičs un viņa pārstāvji ir piedāvājuši tiesai risinājumu piedalīties lietas izskatīšanā video konferences režīmā.

«Klients ir ierosinājis piedalīties procesā videokonferences režīmā. Nav skaidrs, kādēļ tagad, kad tas ir tehniski iespējams, gan tiesnese Broda, gan prokurors šādu risinājumu neizskata. Turklāt prokurors vienlaikus gan izsaka šaubas par mana klienta psiholoģisko stāvokli, gan arī pieprasa piemērot viņam apcietinājumu, kas vispār ir pretruna,» klāstīja Rode.

Advokāts uzsvēra, ka Vaškeviču un viņa ģimeni turpina vajāt gan noziedznieki, gan arī specdienesti, kas situāciju nekādā veidā neuzlabo, bet gan tikai pasliktina. Uz Vaškeviču nepārtraukti tiek izdarīts spiediens – apšaubīta ārstu kompetence, mēģinājumi panākt, ka advokāti liecina pret savu klientu, pretlikumīgas kratīšanas un draudi.

Jau vēstīts, ka 2013.gada decembra vidū Rīgas apgabaltiesas tiesnese Tamāra Broda atkārtoti lēma par Vaškeviča drošības līdzekļa grozīšanu, piemērojot apcietinājumu. Līdzīgu lēmumu tiesnese pieņēma arī 2013.gada martā. Neskatoties uz to, ka Augstākā tiesa atcēla Brodas lēmumu, atzīstot tos par nepamatotiem, Broda nav pieņēmusi viņai pieteikto noraidījumu un turpina vadīt procesu.

Uz augšu