«Lattelecom» sāk atslēgt kanālu TV3 interaktīvajā televīzijā

FOTO: espensorvik, CC BY-SA 2.0

«Lattelecom» sācis atslēgt TV3 kanālu interaktīvajā televīzijā, un no rītdienas, 2.aprīļa, šis kanāls «Lattelecom» skatītājiem vairs nebūs pieejams, biznesa portālam «Nozare.lv» pastāstīja «Lattelecom» sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Bite.

Patlaban uzņēmums par šo situāciju informē savus klientus. TV3 interaktīvās televīzijas ekrānos nebūs pieejams no pusnakts.

Bite norāda, ka kopumā 40% no «Lattelecom» klientiem ir televīzijas abonētāji, no tiem gandrīz vienādās daļās - virszemes televīzijas un interaktīvās televīzijas lietotāji. Tādēļ kopumā šīs izmaiņas varētu skart ap 20% «Lattelecom» klientu. Precīzi, cik daudz ir interaktīvās televīzijas lietotāju, Bite neatklāj, norādot, ka «uzņēmums patlaban konkrētu skaitli nevēlas izpaust.»

Tāpat esot pāragri runāt par zaudējumiem, kas radīsies pēc TV3 kanāla atslēgšanas.

«Lattelecom» ir pārliecināts, ka tam izdosies kompensēt TV3 kanāla neesamību, jo 80% no TV3 piedāvātā satura ir skatāms kādā citā «Lattelecom» TV kanālā, savukārt atlikušos 20%, kas bija paša kanāla veidoti, varētu aizstāt ar līdzvērtīgiem.

Patlaban procesā ir sarunas ar Latvijas Televīziju (LTV) par sadarbību, «Lattelecom» arī turpinās aicināt Latvijas neatkarīgos producentus izvietot savus raidījumus «Lattelecom» tīklā, norāda Bite.

Kā ziņots, mediju grupai «Modern Times Group» (MTG) un «Lattelecom» vakar nav izdevies panākt vienošanos par jaunu kanāla TV3 retranslācijas līgumu, līdz ar to no 2.aprīļa «Lattelecom» nav tiesību pārraidīt kanālu TV3, tā biznesa portālu «Nozare.lv» informēja MTG sabiedrisko attiecību vadītāja Marta Zandersone.

Tos skatītājus, kurus šis lēmums ietekmē, MTG aicina izmantot lielāko nacionālo video portālu Latvijā «TVplay» un «TVplay» aplikāciju mobilajās ierīcēs vai citas televīzijas platformas, uzsverot, ka jau tagad ik nedēļu šo iespēju izmanto aptuveni 115 000 interneta lietotāju.

Zandersone skaidroja, ka tikšanās laikā nav izdevies panākt vienošanos, savukārt citas tikšanās vairs nav plānotas.

«Lattelecom» savukārt paziņoja, ka uzskata, ka šāds solis informatīvo telpu būtiski neietekmēs un TV3 saturu būs viegli kompensēt. «Lai arī pēdējos pāris gadus MTG par prioritāti ir virzījis vietējā satura ražošanu, meklējot dažādus papildu finansējuma avotus - gan apvienojoties ar LNT, gan panākot grozījumus tā saucamā «must carry» statusā, gan atstājot bezmaksas apraidi -, diemžēl pašu ražotais saturs kanālā TV3 nepārsniedz vien pāris stundas dienā,» norāda «Lattelecom» pārstāve Līga Bite.

«Lattelecom» Televīzijas biznesa daļas direktore Inga Alika ir pārliecināta, ka «Lattelecom» izdosies kompensēt šī kanāla neesamību, jo gandrīz 80% TV3 piedāvātā satura ir skatāms kādā citā «Lattelecom» TV kanālā. «Atlikušos 20% piedāvājam aizvietot ar ļoti līdzvērtīgu saturu.»

«Lattelecom» interaktīvās televīzijas skatītājiem piedāvās skatīties izklaides kanālu visai ģimenei «Fox» un «Fox Life», kas piedāvā pasaulē slavenas filmas un TV šovus.

«Lattelecom» norāda, ka MTG par 60% ir paaugstinājis kanāla TV3 retranslācijas maksu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, tādējādi «Lattelecom» satura maksājums koncernam MTG par tā sešiem kanāliem būtiski pārsniedz izmaksas, kādas «Lattelecom» kopsummā maksā tādiem starptautiskiem kanāliem kā «Discovery», «Eurosport», «CNN», «BBC», «Fox», «National Geographic» un citiem. «Lattelecom» šādam cenu diktātam nepiekāpšoties.

Uz augšu