Mūrniece šaubās, vai «Lattelecom» ar TV3 raidīšanas pārtraukšanu rīkojas valsts interesēs

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Saistībā ar «Lattelecom» lēmumu interaktīvajā televīzijā nepārraidīt TV3 ir jāuzdod jautājums, vai «Lattelecom» patiešām rīkojas valsts interesēs, aģentūrai LETA sacīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Ceturtdien, 3.aprīlī, šis jautājums tiks skatīts Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ārkārtas sēdē, uzaicinot mediju grupas «Modern Times Group» (MTG), «Lattelecom», Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes un par valstij piederošajām kapitāldaļām «Lattelecom» atbildīgās Ekonomikas ministrijas pārstāvjus.

Politiķe norādīja, ka pašlaik pret Latviju tiek vērsts informatīvais karš un Kremļa kontrolētie televīzijas kanāli veic spēcīgu propagandu. Tādā veidā iedzīvotāji tiek noskaņoti par Krievijas interesēm. Ja šādā situācijā tiek liegta iespēja nopietnam iedzīvotāju skaitam skatīties TV3 ziņu un informatīvos raidījumus, jāuzdod jautājums, vai «Lattelecom» patiešām rīkojas valsts interesēs, akcentēja komisijas priekšsēdētāja.

Latvijas valstij pieder 51% no «Lattelecom» akcijām, tāpēc Mūrniece vēlas uzzināt arī ekonomikas ministra Vjačeslava Dombrovska (RP) viedokli, līdz ar to uz komisijas sēdi visi aicinātie tiks lūgti deleģēt augstākos pārstāvjus. Pašreizējā situācija nav vienkārši divu komersantu strīds, bet runa ir par valsts interesēm, akcentēja Mūrniece.

Kā ziņots, 31.martā MTG un «Lattelecom» nav izdevies panākt vienošanos par jaunu kanāla TV3 retranslācijas līgumu, līdz ar to no 2.aprīļa «Lattelecom» nav tiesību pārraidīt kanālu TV3, tā biznesa portālu «Nozare.lv» informēja MTG sabiedrisko attiecību vadītāja Marta Zandersone.

«Līdz šim «Lattelecom» nav noslēdzis jaunu līgumu ar TV3, un tas nozīmē, ka «Lattelecom» nav tiesību pārraidīt kanālu TV3 interaktīvajā televīzijā no 2.aprīļa. Tos skatītājus, kurus šis lēmums ietekmē, aicinām izmantot lielāko nacionālo video portālu Latvijā «TVplay» un «TVplay» aplikāciju mobilajās ierīcēs vai citas televīzijas platformas,» paziņojumā norāda MTG, uzsverot, ka jau tagad ik nedēļu šo iespēju izmanto aptuveni 115 000 interneta lietotāju.

Zandersone skaidroja, ka šodien tikšanās laikā nav izdevies panākt vienošanos, savukārt citas tikšanās vairs nav plānotas.

MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena pauž nožēlu, ka «tik sarežģītā ārpolitiskā situācijā «Lattelecom» šādi rīkojas, kā rezultātā cietīs skatītāji un nacionālā informatīvā telpa. Tas ir veids, kā «Lattelecom» parāda savu attieksmi pret Latvijas skatītājiem un Latvijā veidoto saturu, kuru augstvērtīgā kvalitātē piedāvā kanāls TV3».

«Lattelecom» savukārt uzskata, ka šāds solis informatīvo telpu būtiski neietekmēs un TV3 saturu būs viegli kompensēt. «Lai arī pēdējos pāris gadus MTG par prioritāti ir virzījis vietējā satura ražošanu, meklējot dažādus papildu finansējuma avotus - gan apvienojoties ar LNT, gan panākot grozījumus tā saucamā «must carry» statusā, gan atstājot bezmaksas apraidi -, diemžēl pašu ražotais saturs kanālā TV3 nepārsniedz vien pāris stundas dienā,» norāda «Lattelecom» pārstāve Līga Bite.

«Lattelecom» Televīzijas biznesa daļas direktore Inga Alika ir pārliecināta, ka «Lattelecom» izdosies kompensēt šī kanāla neesamību, jo gandrīz 80% TV3 piedāvātā satura ir skatāms kādā citā «Lattelecom» TV kanālā. «Atlikušos 20% piedāvājam aizvietot ar ļoti līdzvērtīgu saturu. Esam pievienojuši gan jaunus kanālus, gan paplašinājuši «Lattelecom» videonomas piedāvājumu, tajā iekļaujot piemēram tādus Latvijā veidotus raidījumus kā «Sirmais. Kulta ēdieni.», raidījumi jaunajiem vecākiem - «Māmiņu klubs», festivāla «Positivus» koncertieraksti u.c. Tāpat pieejamas lielāko ASV kino studiju - «Paramount», «Sony», «Disney» u.c. - jaunākās filmas uzreiz pēc to pirmizrādēm kinoteātros, kā arī Eiropas godalgotās kinofestivālu filmas, un, protams, visplašākā Latvijā veidoto filmu un raidījumu izlase,» norādīja Alika.

Uz augšu