Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Mēģina izkrāpt 20 000 eiro par avārijā sadauzītu «Porsche» (23)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: AFP/Scanpix

Šogad astoņu mēnešu laikā, salīdzinot ar identisku laika periodu pērn, dubultojies atklāto krāpšanas gadījumu skaits, kuru mērķis bijis nepamatoti saņemt apdrošināšanas atlīdzību par negadījumiem uz autoceļiem. Veicot aizdomīgo apdrošināšanas gadījumu pārbaudi un konstatējot krāpšanas mēģinājumus, kompānija BTA šogad novērsusi nepamatotu apdrošināšanas atlīdzību izmaksu 180 000 eiro apmērā, informē apdrošinātāja pārstāve Agnese Grīnberga.

Analizējot šogad atklātos krāpšanas mēģinājumu gadījumus, BTA secinājusi, ka visvairāk šādu gadījumu bijis transporta apdrošināšanas veidos - OCTA un KASKO. Visbiežāk negodprātīgie klienti centušies iegūt apdrošināšanas atlīdzību, norādot nepatiesu ceļu satiksmes negadījuma norises laiku un apstākļus, kā arī dažreiz speciāli «iekārtojot» negadījuma notikuma vietu.

Piemēram, šogad BTA tika pieteikts OCTA gadījums par it kā Pierīgā notikušu divu transportlīdzekļu – «Porsche» un «Mercedes Benz» markas automašīnu - sadursmi, kurā vainīgā transportlīdzekļa – «Mercedes» markas vadītājam bija BTA OCTA polise. Tomēr eksperti, vērtējot automašīnai «Porsche» nodarītos bojājumus, konstatēja, ka tie radušies citos apstākļos. Patiesībā automašīna «Porsche» bija sasista vairāk nekā nedēļu agrāk citā vietā, Rīgā, uzbraucot šķērslim, nodarot bojājumus arī trešās personas īpašumam, bet nenoformējot dokumentus atbilstoši noteiktai kārtībai. Šādā veidā klienti no BTA mēģināja izkrāpt apdrošināšanas atlīdzību par automašīnai «Porsche» radīto bojājumu novēršanu vairāk nekā 20 000 eiro apmērā.

Vērtējot tendences, BTA eksperti secinājuši, ka šogad palielinājies tādu krāpšanas gadījumu skaits, kuros saskaņotajā paziņojumā tiek norādīts nepatiess ceļu satiksmes negadījuma laiks, jo brīdī, kad noticis ceļu satiksmes negadījums, autovadītājam nav bijusi spēkā esoša OCTA polise. Saskaņotajā paziņojumā tiek norādīts ceļu satiksmes negadījuma laiks pēc OCTA polises iegādes.

Savukārt KASKO apdrošināšanā arvien biežāk tiek norādīta nepatiesa informācija par negadījuma faktiskajiem apstākļiem un autovadītāju. Ir atklāti vairāki gadījumi, kad bijuši safabricēti ceļu satiksmes negadījumu apstākļi, tai skaitā, uz it kā notikušā negadījuma vietu ar evakuatoru bijis nogādāts transportlīdzeklis, kas cietis kādu laiku iepriekš citā ceļu satiksmes negadījumā. Savukārt gadījumos, kad vainīgā transportlīdzekļa vadītājam nav autovadītāja apliecības vai negadījuma brīdī viņš bijis alkohola reibumā, apdrošināšanas sabiedrībai iesniegtajos dokumentos tiek sniegta nepatiesa informācija, norādot, ka transportlīdzekli vadījusi cita persona.

Aizvadīto gadu laikā, izmeklējot aizdomīgus pieteiktos apdrošināšanas gadījumus, BTA eksperti atklājuši krāpšanas gadījumus, kuros klienti bijuši īpaši izdomas bagāti. Vienā no tiem «Volvo S 60» markas transportlīdzekļa īpašnieks savu kādā negadījumā cietušo automašīnu ar evakuatoru nogādāja uz vietu, kur bija saglabājušās cita ceļu satiksmes negadījuma pēdas. Lai ceļu satiksmes negadījums būtu ticams, notikuma vietā transportlīdzekļa īpašnieks sabēra stikla lauskas un pēc tam ziņoja Ceļu policijai par it kā notikušu negadījumu. Potenciālā apdrošināšanas atlīdzība, ko klients vēlējās iegūt, safabricējot šo negadījumu, bija vairāk nekā 3550 eiro.

Kādā citā gadījumā transportlīdzekļa vadītājs, lai iegūtu KASKO apdrošināšanas atlīdzību 18 500 eiro apmērā par paša sabojātu automašīnas motoru, bija iebraucis ar automašīnu ūdenī un pieteicis BTA apdrošināšanas gadījumu par hidrotrieciena rezultātā bojātu auto. Šajā gadījumā autovadītājs bija pat «sarūpējis» Austrālijā dzīvojošu negadījuma liecinieci, kura sniedza detalizētu notikušā paskaidrojumu par to, ka transportlīdzekļa vadītājs iebraucis ūdenī, jo tam it kā traucējis pretim braucošs velosipēdists, kurš bijis alkohola reibumā. Patiesībā transportlīdzekļa īpašnieks pats bija sabojājis sava spēkrata motoru, braukājot un buksējot ar to pludmales smiltīs Jūrmalā.

Vēl kādā gadījumā personas transportlīdzekli bija speciāli iestūmušas dīķī, bet apdrošināšanas atlīdzības pieteikumā skaidrojušas, ka transportlīdzeklis nobraucis no ceļa, lai izvairītos no sadursmes. Potenciālā apdrošināšanas atlīdzība par šo negadījumu, ko klients vēlējās saņemt, bija aptuveni 6400 eiro.

BTA pieredzē ir bijis arī gadījums, kurā kāds uzņēmums iesniedzis BTA nepatiesu apdrošināšanas atlīdzības pieteikumu par Turcijā notikušu sešu transportlīdzekļu zādzību.

Komentāri (23)
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu