Grigule līdz Ziemassvētkiem cer pievienoties citai EP grupai (29)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Lūka/LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Iveta Grigule, kura nesen izstājās no līdz šim pārstāvētās «Brīvības un tiešās demokrātijas Eiropa» (EFDD) grupas, cer citai EP grupai pievienoties līdz Ziemassvētkiem.

Deputāte aģentūrai LETA sacīja, ka pašlaik nav iemesla sasteigt lēmumu par pievienošanos jaunai grupai, tādēļ cer šo jautājumu nokārtot līdz Ziemassvētkiem. Savukārt, runājot par darbu kā neatkarīgajai deputātei, Grigule skaidroja, ka pašlaik neesot lielas atšķirības, vai viņa pārstāv kādu grupu vai nē.

«Varbūt ir pat nedaudz vieglāk,» piebilda deputāte.

LETA jau ziņoja, ka Grigule, izstājoties no EFDD grupas, uz brīdi faktiski izjaucot britu eiroskeptiķa Naidžela Farāža vadīto frakciju. Grupā gan drīz vien tika uzņemts Polijas Jauno labējo kongresa (KNP) politiķis Roberts Ivaškevičs.

Kā sarunā ar aģentūru LETA iepriekš atzina Grigule, pat ja Ivaškevičs grupai tiktu piesaistīts laikā, kad viņa bija EFDD biedre, lēmums par grupas pamešanu būtu nemainīgs.

«Pat [Francijas galēji labējās Nacionālās frontes (FN) līdere Marina] Lepēna upurēja grupu, bet ar šiem poļiem kopā negāja. Tas ir lielais angļu izmisums,» uzskata deputāte, aicinot pievērst uzmanību, ko KNP līderis Janušs Korvins-Mike līdz šim paudis par ebrejiem, Krievijas anektēto Krimu un sievietēm.

LETA jau iepriekš vēstīja, ka Korvins-Mike sacījis, ka Hitlers, «iespējams, nav zinājis, ka ebreji tiek iznīcināti». Viņš arī izteicies, ka sievietēm nevajadzētu būt vēlēšanu tiesībām.

«Viņa izteikumi, viņa politiskie uzskati ir pretrunā ar mūsu vērtībām,» iepriekš sacīja Lepēna. Līdzīgu viedokli pauda arī Nīderlandes Brīvības partijas (PVV) līderis Gērts Vilderss, noraidot iespēju sadarboties ar KNP, par kuru iesakņojies priekšstats, ka tā ir antisemītiska.

Kā vēstīts, Grigule savu pievienošanos EFDD grupai aģentūrai LETA iepriekš skaidroja ar to, ka tas bija visoptimālākais risinājums, ņemot vērā arī Zaļo un zemnieku savienības konservatīvās vērtības un atbalstu Eiropai.

Savukārt savu lēmumu izstāties no grupas deputāte aģentūrai LETA raksturoja kā ne pārāk vieglu.

«Es pametu savu grupu, jo es uz EP nācu strādāt Latvijai un Latvijas iedzīvotājiem. Lai arī manis līdz šim pārstāvētā grupa tika neviennozīmīgi vērtēta, tai tika dota iespēja. Mazā grupā vienmēr ir sniegta iespēja izpausties, kā arī izdarīt lielākas lietas, nekā tas varētu būt lielākā grupā. Tas arī bija iemesls, kādēļ par savu grupu tolaik izvēlējos tieši EFDD,» skaidroja Grigule, norādot, ka šis EP sastāvs ir citāds nekā iepriekšējais.

«Šī EP konsekventi spiež ārā un ignorē šīs grupas priekšlikumus, ieteikumus, ierosinājumus. Tas viss notiek tikai angļu dēļ,» atzina deputāte, skaidrojot, ka līdzšinējais grupas prezidents Farāžs no sava viedokļa rīkojies pareizi.

«Viņš rīkojās, vadoties pēc Lielbritānijas iekšpolitikas viedokļa. Šī viņam bija platforma, kurā izpausties. No šāda viedokļa raugoties, viņš rīkojās pareizi, bet mums visiem pārējiem, kas vēlas strādāt, kas vēlas tikt iesaistīti un iesaistīties, ar viņu kopā būt ir ceļš uz nekurieni,» akcentēja Grigule.

«Jā, to es esmu sapratusi trīs mēnešus vēlāk, nekā vajadzēja, bet jebkurā gadījumā, ja sunim asti griež, tad griež kārtīgi, nevis pa mazam gabaliņam,» sacīja Grigule, piebilstot, ka viņai jau šodien bijusi tikšanās ar EP prezidentu Šulcu, lai izrunātu radušos situāciju.

«Esmu uzrakstījusi iesniegumu, ka izstājos no grupas un turpmāk darbošos kā neatkarīga deputāte. Strādāsim un skatīsimies. Cilvēki šeit ir nedaudz satraukušies, tādēļ nepieciešama nomierināšanās un situācijas analīze,» piebilda deputāte, skaidrojot, ka jau saņēmusi piedāvājumus iestāties citās grupās, taču līdz lēmuma pieņemšanai ir «jānomierinās».

Grigule arī atzina, ka ar savu aiziešanu no grupas ir to izjaukusi, taču noliedz izskanējušās baumas, ka viņu būtu piekukuļojusi Eiropas Tautas partija - lielākā EP frakcija, kas pārstāv tradicionālās centriski labējās partijas.

«Es biju pēdējā sarakstā. Grupa ir izjukusi,» atzina Latvijas deputāte.

Tomēr EFDD pārstāvji jau paziņojuši, ka Grigule esot bijusi spiesta frakciju pamest, lai iegūtu EP Vidusāzijas delegācijas vadītājas krēslu.

«Ir skaidrs, ka Eiropas Parlaments neseko savai ilgtermiņa praksei godīgi sadalīt delegāciju un priekšsēdētāju pozīcijas,» komentējot radušos situāciju, norādījis Farāžs. «Domāju, ka tas ir ārkārtējs politisko aizspriedumu piemērs.»

Komentāri (29)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu