Ķīnas laikraksts: Rietumi saņem atmaksu par koloniālismu (34)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP/Scanpix

Pēc pagājušajā nedēļā notikušā asiņainā slaktiņa žurnāla «Charlie Hebdo» redakcijā Ķīnas laikraksts «Global Times» otrdien paziņojis, ka reliģiskā un kulturālā spriedze Rietumos esot «atmaksa» par paverdzināšanu un koloniālismu.

Valstij piederošais laikraksts, kas bieži ieņem nacionālistisku nostāju, ievadrakstā noniecinājis nedēļas nogalē Parīzē un citviet pasaulē notikušās protesta akcijas, nosaucot tās par «pretsāpju zālēm», kas nevar apturēt aizvien pieaugošās «civilizāciju sadursmes».

Kā norāda Ķīnā valdošajai komunistu partijai pietuvinātais laikraksts, «izskan balsis, ka Rietumu attīstītās sabiedrības ir saņēmušas atmaksu par vēsturisko verdzību un koloniālismu, kas novedis pie to pašreizējās demogrāfiskās struktūras».

«Imigrantu jautājums Eiropā uzaudzējis galēji labējos ekstrēmistus, veicinot konfliktus, kurus nav iespējams atrisināt,» piebilsts rakstā.

Nedēļas nogalē vairāk nekā 1,5 miljoni cilvēku izgāja Parīzes ielās, lai pieminētu islāmistu upurus, kā arī atbalstītu vārda brīvību. Tajā piedalījās arī vairāki pasaules valstu līderi. Tomēr «Global Times» apgalvo, ka šāds gājiens «nevar sniegt ievērojamus rezultātus».

«Par spīti ievērības cienīgajam mērogam, svētdien notikušais gājiens atgādināja slimnieka barošanu ar pretsāpju zālēm,» uzskata laikraksts.

Kopš uzbrukumiem Parīzē Pekina ir gan nosodījusi terorismu, gan norādījusi, ka «Charlie Hebdo» provokatīvā darbība esot piesaistījusi vardarbību.

Oficiālā Ķīnas ziņu aģentūra «Siņhua» pirmdien paziņoja, ka uzbrukumus Parīzē «nevajadzētu uzskatīt tikai par uzbrukumu preses brīvībai, jo arī pašai brīvībai ir ierobežojumi, kas neiekļauj apvainojumus, ņirgāšanos vai citu cilvēku reliģijas un ticības izsmiešanu».

«Rietumu pasaulei ir laiks pārskatīt terorisma cēloņus, kā arī preses brīvības ierobežojumus, lai nākotnē izvairītos no vardarbības,» piebilda aģentūra.

Komentāri (34)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu