Itālija ir sarūgtināta par Latvijas lēmumu nepiedalīties izstādē «Expo 2015»

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Itālija ir sarūgtināta par Latvijas valdības lēmumu nepiedalīties starptautiskajā izstādē «World Expo 2015», kas šogad norisināsies Itālijas pilsētā Milānā, sarunā ar aģentūru LETA sacīja Itālijas vēstnieks Latvijā Džovanni Polici.

Vēstnieks gan atteicās komentēt, vai Latvijas valdības lēmums ietekmēs abu valstu attiecības, taču norādīja, ka respektē valdības lēmumu.

«Itālija ir sarūgtināta par Latvijas valdības lēmumu, taču es nevēlos sniegt nekādus komentārus,» sacīja Polici.

LETA jau ziņoja, ka valdība vakar lēmusi, ka Latvija nepiedalīsies starptautiskajā izstādē «World Expo 2015».

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) iepriekš vairākkārt norādījusi, ka, pēc viņas domām, Latvijai nevajadzētu piedalīties izstādē lielo izmaksu dēļ. Arī šajā sēdē ministre valdību aicināja pārtraukt Latvijas dalību starptautiskajā izstādē.

Pēc Ministru kabineta lēmuma, ir jālauž līgums par dalību izstādē «Expo Milano 2015» un jāsāk sarunas ar izstādes «Expo Milano 2015» organizatoru «Expo 2015 S.p.A» par procedūrām un maksājumiem saistībā ar Latvijas dalības pārtraukšanu.

Savukārt pakalpojuma līgumiem ar komandītsabiedrību «Expo 2015» to laušanas gadījumā joprojām saglabājas ietekme uz budžetu, proti, laužot pakalpojuma līgumus, komandītsabiedrībai «Expo 2015» izmaksājamas summas par projekta gaitā sāktajiem darbiem un veiktajiem ieguldījumiem.

Tāpat EM jāpiesaista neatkarīgs eksperts, kas izvērtēs un iespēju robežās samazinās komandītsabiedrībai «Expo 2015» izmaksājamās summas par projekta gaitā sāktajiem darbiem, kuras nav pamatotas vai tieši attiecināmas uz projektu.

Savukārt Kultūras ministrija sniegs «Expo 2015» radīto kultūras faktu izvērtējumu un vērtēs to iespējamo pielietojumu nākotnē.