Amatpersona: Maskavas reakcija uz samitu Rīgā būs «stingra un principiāla»

FOTO: RIA Novosti/Scanpix

Maskavas reakcija uz Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerības samitu Rīgā būs «stingra un principiāla», jo šī sanāksme ir atklāti vērsta pret Krieviju, piektdien paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Aleksandrs Lukaševičs.

«Mēs, protams, sekosim tam, kā noritēs samits Rīgā, bet jau tagad ir skaidrs, ka mūsu reakcija būs stingra un principiāla,» sacīja Lukaševičs.

Viņš norādīja, ka «principiāli ir tas, ka partnerības būtībai ir spilgti izteikts virziens pret Krieviju».

Kā ziņots, Latvija kā ES Padomes prezidējošā valsts 21.maijā un 22.maijā Rīgā rīkos vienu no svarīgākajiem prezidentūras ārpolitiskajiem augsta līmeņa pasākumiem - Austrumu partnerības samitu. Paredzēts, ka sanāksmē piedalīsies 28 ES dalībvalstu un sešu Austrumu partnerības partnervalstu augstākās amatpersonas, kā arī ES institūciju politiskā vadība, tostarp Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers.

Rīgas samits būs pirmais kopš Asociācijas līgumu parakstīšanas starp ES un trim partnervalstīm - Gruziju, Moldovu un Ukrainu. Šie līgumi paredz ciešāku politisko asociāciju un ekonomisko integrāciju starp ES un minētajām valstīm. Plānots, ka samitā tiks izvērtēti sākotnējie Asociācijas līgumu pagaidu īstenošanas rezultāti. Šo līgumu veiksmīga īstenošana būs viena no svarīgākajām prioritātēm ES un Gruzijas, Moldovas un Ukrainas attiecībās, kas dod iespēju partnervalstīm modernizēt to ekonomiku un sociālo sistēmu. Tāpat ES apliecinās stingru politisko un praktisko atbalstu Asociācijas līgumu īstenošanai.

Samitā tiks uzsvērti partnerības politikas veidošanas principi - partnerība, kas balstīta uz atvērtību, caurskatāmību un abpusēji kopīgu mērķu noteikšanu, kam nav konfrontējošs raksturs, kā arī akcentējot to, ka Austrumu partnerība nav vērsta pret kādu no trešajām pusēm.

Uz augšu