Sv, 2.10.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Imantas pedofils cietumā tiek uzmanīts un sargāts

LETA
Imantas pedofils cietumā tiek uzmanīts un sargāts
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 13
Foto: Foto:Evija Trifanova/LETA

Rīgas Centrālcietuma darbinieki uzmana, lai tā dēvētais Imantas pedofils apcietinājuma laikā netiek psiholoģiski un fiziski ietekmēts.

20 gadus vecais jaunietis tika aizturēts augusta sākumā, un tiesa viņam piemēroja apcietinājumu. Jaunietis kādu laiku pavadīja Valsts policijas (VP) īslaicīgās aizturēšanas vietā, taču tagad ir nogādāts Rīgas Centrālcietumā.

Ieslodzījuma vietu pārvaldē aģentūrai LETA skaidroja, ka cietuma administrācija rūpīgi izvērtējusi, kurā kamerā konkrēto personu ievietot, lai no citu ieslodzīto puses pret jaunieti netiktu vērsta psiholoģiska un fiziska vardarbība. Tāpat cietuma darbinieki uzmana, lai apcietinātais neizdarītu pašnāvību vai sevi nesavainotu. LETA jau ziņoja, ka 2010.gadā pāris dienas pēc apcietināšanas šajā cietumā soda izolatorā pakārās vīrietis, kuru turēja aizdomās par nepilnus trīs gadus vecas meitenītes seksuālu izmantošanu.

Vīrietis soda izolatorā bija ievietots pēc tam, kad atteicies doties uz kopējo kameru.

VP preses pārstāvis Dairis Anučins aģentūrai LETA teica, ka tā dēvētajā Imantas pedofila lietā turpinās izmeklēšana un sabiedrībai publiskojamas informācijas šobrīd nav.

Jau ziņots, ka DNS analīzes apliecina, ka augusta sākumā aizturētais ir tā dēvētais Imantas pedofils. Pie aizturētā atrasts oficiāli iegādāts gāzes ierocis. Puisis agrāk policijas redzeslokā bija nonācis par narkotiku lietošanu un sīku zādzību, taču pirms tam ar dzimumnoziegumiem nebija saistīts.

Policija aizdomās turamajam jaunietim nozīmēs psihiatrisko ekspertīzi. Tāpat policija patlaban noskaidro, vai viņš bez iepriekš četriem izdarītajiem uzbrukumiem veicis vēl kādus noziegumus.

Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija neliecina, ka par jaunieša izdarītajiem noziegumiem zinājuši viņa radi un paziņas.

Krimināllikums par seksuālu vardarbību paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 10 līdz 20 gadiem. Krimināllikums paredz, ka ekspertīzē par nepieskaitāmu atzītai personai tiesa var piemērot medicīniska rakstura piespiedu līdzekli - ārstēšanu psihiatriskajā slimnīcā.

Ja persona pēc izdarītā nodarījuma rakstura un sava psihiskā stāvokļa dēļ nav bīstama sabiedrībai, tiesa var nodot to tuvinieku vai citu personu, kas veic slimnieku kopšanu, gādībā.

Kopš 2014.gada pavasara policija izvērsa plašus pasākumus, lai notvertu personu, kas Imantas mikrorajonā seksuāli izmantoja mazgadīgas meitenes. Kopumā no janvāra līdz oktobrim Imantas mikrorajona apkaimē tika izdarīti četri uzbrukumi pret piecām meitenēm.

Noziegumus vienoja tas, ka tie pastrādāti dzīvojamajās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu