Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

No Imantas pedofila cietušās meitenes atgriežas normālā dzīvē

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Līdz ar citiem skolas bērniem šonedēļ savās klasēs atgriežas arī piecas meitenes, kuru dzīvi pagājušajā gadā uz visiem laikiem mainīja cilvēks, kurš līdz ar viņām iekāpa lifta kabīnē. Imantas pedofila pastrādātās varmācības dēļ mazās skolnieces nonāca psihologu kabinetos un rehabilitācijas centros taču tagad, kad visvairāk meklētais noziedznieks valstī ir aizturēts, cietušajiem bērniem jāspēj atkal atgriezties skolā un nebaidīties, vēsta raidījums «Panorāma».

Imanta ir liels mikrorajons un daudzdzīvokļu māju kāpņutelpās kaimiņi nereti pat nesveicinās. Tāpēc daudzi līdz pat izmeklētāja zvanam pie durvīm nezināja, ka tieši viņu mājas liftā noticis kāds no uzbrukumiem. Taču tie, kas meitenītes pazīst, nespēj palikt vienaldzīgi. Viņi redz, ka tagad cietušās meitenes visur pavada radinieki vai auklīte. Viņas baidās un par viņām uztraucas.

Pārdevēja vietējā veikalā stāsta, ka pusotru mēnesi pēc notikušā meitenīte vispār pazuda, «pat uz skolu negāja, laikam bija kādā rehabilitācijas centrā», «pēc notikušā viņa baidījās pat no klases biedriem, negāja iekšā garderobē, kamēr citi no turienes neizies laukā, baidījās kā no puišiem, tā meitenēm».

«To, ko viņš vienam bērnam ir nodarījis, viņš nodara visai Latvijai,» saka Imantas iedzīvotājs Igors.

Tagad, jau pēc pedofila noķeršanas, policijā atzīst, ka jau tika plānots īpaši saspringts darbs, atsākoties jaunajam mācību gadam. Pie katras skolas un rotaļu laukuma atkal dežurētu civilā tērpti operatīvie darbinieki. Pēc pedofila noķeršanas brīvāk uzelpo gan viņi, gan apkaimes skolas.

«Tas bija ļoti liels atvieglojums! Sākt jauno mācību gadu, zinot, ka viņš ir noķerts,» atzīst vietējās skolas skolotāja Inga Mačuka.

Arī Kriminālizmeklēšanas nodaļas vadītājs beidzot noņēmis Imantas karti, kas pusotra gada garumā bija viņa kabinetā uz galda. Tajā bija atzīmētas visas noziegumu vietas un bērnu maršruti. Meklētas kopsakarības, kuru nebija, jo pedofila upurus nekas nesaistīja, tikai maniaka vēlme apmierināt savu iekāri.

Tajā augusta dienā, kad laboratorija apstiprināja DNS sakritību, pēc 20 gadus vecā Imantas pedofila uzreiz tika sūtītas piecas operatīvās grupas, jo viņš varēja būt piecās dažādās vietās. Viņu aizturēja operatīvais darbinieks Gints Ginters.

«Es viņu dzīvu nebiju redzējis, bet pa 100 metriem sajutu, ka tas ir viņš. Piegāja pie kāpnēm, spieda kodu un mēs tur bijām!» atceras Ginters.

«Kriminālpolicijā ir divas algas. Īstā alga un - kad atrisini noziegumu,» piebilst Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Izmeklētājiem un prokuratūrai ir 15 mēneši laika, lai Imantas pedofila lietu nodotu tiesai. Par nodarīto viņam draud desmit vai divdesmit gadi cietumā, vai mūža ieslodzījums.

Aktuālākās ziņas