Kaktiņš: Valdības balsojums par bēgļiem ir pretrunā ar sabiedrības vairākuma viedokli

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Valdības balsojums par papildu 526 bēgļu uzņemšanu ir pretrunā ar Latvijas sabiedrības viedokli, aģentūrai BNS sacīja pētījumu kompānijas SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Viņš norādīja, ka, atbilstoši socioloģisko pētījumu datiem, vairums Latvijas sabiedrības neatbalsta bēgļu uzņemšanu.

«Politiķi ir vēlētāju deleģēti cilvēki. Tādējādi, pieņemot lēmumu, kas ir pretrunā ar sabiedrības vairākuma viedokli, valdībai ir akūta nepieciešamība rūpīgi, detalizēti izskaidrot cilvēkiem, kas īsti notiks, un kāpēc bija nepieciešams spert tieši šādu solu - acīm redzami līdz šim tas nav izdarīts. Sniegts sādu skaidrojumu ir valdības pienākums,» sacīja Kaktiņš.

Jau ziņots, ka valdība ceturtdien ārkārtas sēdē atbalstījusi Latvijas pozīciju par Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kas cita starpā paredz kopumā 776 bēgļu uzņemšanu Latvijā, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Par Latvijas pozīciju balsojuši visi «Vienotības» ministri, bet no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ministriem pret bijis tikai veselības ministrs Guntis Belēvičs. Nacionālās apvienības ministri nav atbalstījuši Latvijas pozīciju.

Latvija joprojām neatbalsta obligātu bēgļu sadales kvotu ieviešanu, bet iestājas par brīvprātības principu patvēruma meklētāju uzņemšanā. Tāpat pozīcijā iekļauts punkts, ka Latvija kā prioritāti izvirza ģimeņu ar bērniem uzņemšanu. Vienlaikus Latvija vēlas, lai tiktu ieviests mehānisms, kas paredz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iespēju uzņemt papildu bēgļu izvērtēšanu gadījumā, ja nākotnē tiks piedāvāta plašāka migrantu pārvietošana.

Valdība līdz šim bija pieņēmusi lēmumu par 250 patvēruma meklētāju pārvietošanu uz Latviju, tomēr par papildu 526 uzņemšanu nebija vienojusies. Līdz ar to pirmdienas ES tieslietu un iekšlietu ministru sanāksmē Latvija bija vienīgā ES dalībvalsts, kurai nebija pozīcijas migrācijas jautājumā.

Uz augšu