«Porsche»: Pols Vokers pats vainojams pie savas nāves

FOTO: Reuters/Scanpix

Automašīnu ražotājs «Porsche» paziņojis, ka amerikāņu aktieris Pols Vokers pats esot bijis vainīgs pie savas nāves autoavārijā.

Kā jau ziņots, Vokers 2013.gada 30.novembrī gāja bojā autoavārijā. Sarkano 2005.gada «Porsche Carrera GT» vadīja viņa draugs, auto pārdošanas un sacīkšu kompānijas «Always Evolving» īpašnieks Rodass, kurš arī gāja bojā.

Vokera meita Medova septembrī ierosināja lietu pret «Porsche». Tiesas dokumentos kompānija apsūdzēta taupīšanā uz drošības aprīkojumu, kas būtu varējis vai nu novērst traģisko avāriju, vai vismaz nodrošināt Vokera izdzīvošanu.

Taču «Porsche» uzstāj, ka aktieris «apzināti un no brīvas gribas uzņēmies risku», sēžoties pasažiera vietā.

Asa sižeta filmu sērijas «Fast & Furious» («Ātrs un bez žēlastības») zvaigzne bija «zinošs un pieredzējis 2005.gada «Carrera GT» automašīnas vadītājs», dokumentos uzsver automašīnu ražotājs.

«Viņš apzinājās iespējamās briesmas, risku un bīstamību, un viņš izvēlējās pakļaut sevi tiem, tādējādi uzņemoties ar automašīnas lietošanu saistīto risku,» norāda «Porsche».

Policija sacīja, ka avārijas brīdī automašīna braukusi ar ātrumu 151 kilometrs stundā, lai gan ātruma ierobežojums esot bijis 70 kilometri stundā.

Medova Vokere savā prasībā pret «Porsche» apgalvo, ka ātrums esot bijis daudz mazāks, bet pie viņas tēva nāves vainojams drošības jostas defekts.

Uz augšu