Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Āboltiņa divas reizes mēģinājusi pierunāt Straujumu atkāpties no amata

LETA
Āboltiņa divas reizes mēģinājusi pierunāt Straujumu atkāpties no amata
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 14
Foto: Evija Trifanova/LETA

Demisionējušo Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) divas reizes mēģināja pierunāt atkāpties no amata, taču sākotnēji premjerministre nepakļāvās spiedienam un pauda gatavību turpināt darbu, tomēr pēc otrreizējā mēģinājuma, kas notika pāris dienas pirms partijas kongresa, Straujuma tomēr beidzot piekāpusies, paziņojot par savu demisiju, liecina portālā «Pietiek.com» publicētā informācija.

«Vienotības» Saeimas frakcijas deputāts Aleksejs Loskutovs vēstulē partijas Rīgas nodaļas biedriem paudis, ka partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pagājušā gada 19.novembrī uzaicināja uz sarunu deputāti Ilzi Viņķeli, lai iezīmētu, viņasprāt, nepieciešamās pārmaiņas valdībā.

Kritiski vērtējot Laimdotas Straujumas un Ministru kabineta darbību, Āboltiņa darīja zināmu, ka nepieciešams valdības restarts un viņa ir gatava uzņemties valdības vadību. Paredzētās izmaiņas tolaik esot bijušas saskaņotas ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, kurš esot solījis Āboltiņai nomināciju Ministru prezidenta amatam, norādīts vēstulē.

No Loskutova paustā arī izriet, ka laikā, kad Straujuma atradās darba vizītē Ķīnā, notika mēģinājums viņu pierunāt atkāpties no amata, tomēr premjere nepakļāvās spiedienam. Deputāti informēja Straujumu par Āboltiņas plānu, vaicājot premjeres viedokli par gatavību demisionēt un to, vai ar viņu notiekošais tiek saskaņots. Straujuma tolaik paudusi gatavību turpināt strādāt.

Vēl viens mēģinājums panākt Straujumas atkāpšanos tieši partijas kongresā 4.decembrī notika pāris dienas pirms kongresa, Vienotības valdes sēdē. Tolaik kongress noritējis «mierīgā» gaisotnē, bet pēc dienas Straujuma paziņoja par demisiju.

Tikmēr, pēc Straujumas demisijas «Vienotības» valde vienojās izveidot sarunu grupu ar valsts prezidentu par Ministru prezidenta nomināciju, kurā iekļāva arī valdes locekli Saeimas deputātu Andreju Judinu, pausts nosūtītajā vēstulē.

Pašreizējā Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) par savu demisiju paziņoja 7.decembrī.

Kā ziņots, Loskutovs vēstulē partijas Rīgas nodaļas biedriem paudis partijas tā dēvētā «sešinieka» redzējumu par notikumiem, kas noveda pie tā, ka politiskā spēka kāds no iespējamajiem kandidātiem nav saņēmis nomināciju Ministru prezidenta amatam, liecina portālā «Pietiek.com» publicētā informācija.

No Loskutova paustā netieši izriet, ka partijas līdere Solvita Āboltiņa ir atbildīga par to, ka «Vienotības» pārstāvis nav saņēmis Valsts prezidenta nomināciju premjera amatam. Politiķis aģentūrai LETA apstiprināja vēstules autentiskumu un to, ka tā atspoguļo tā dēvētā «sešinieka» pozīciju. Deputāts gan akcentēja, ka vēstule nebija paredzēta publiskošanai un bija domāta tikai iekšējai saziņai.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu