Āboltiņa pārmet «Vienotības» EP deputātiem kuslu darbību

FOTO: Evija Trifanova/LETA

No partijas «Vienotība» rindām ievēlētie Eiropas Parlamenta (EP) deputāti darbojas pārāk kusli, šādu viedokli šorīt LTV «Rīta panorāmā» pauda «Vienotības» aizejošā līdere Solvita Āboltiņa.

Pēc politiķes vārdiem, EP ievēlētie deputāti - Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks un Inese Vaidere - ir izmantojuši partiju kā liftu, bet pēc ievēlēšanas viņu darbība kļuvusi nemanāma, viņi vairs nestrādā partijas labā un teju vienīgā viņu saikne ar Latviju esot tā, ka viņi dažus cilvēkus aizvizina uz Briseli.

Āboltiņa pāris reizes pieminēja, ka minētie cilvēki, piemēram, nav ieradušies uz partijas sporta spēlēm, arī uz partijas valdes un domes sēdēm viņi bieži nebraucot.

Mēs ar viņiem lepojamies, lepojamies arī ar Eiropas Savienības komisāru Valdi Dombrovski, bet vēlētos ciešāku šo cilvēku sasaisti ar partiju, lai viņi nestu pienesumu politiskā spēka darbībā, sacīja Āboltiņa, pēc kuras vērojumiem, pašlaik šie EP deputāti tik vien kā atnāk uz medijiem un šo to pakritizē, bet reāli darbā neiesaistās. Āboltiņa stāstīja, ka partijā gana aktīva esot vien Vaidere, kura mēdz atbraukt uz valdes sēdēm. Arī Dombrovski viņa nekritizēja, jo viņam darba pienākumi neļaujot aktīvi strādāt partijā, vienlaikus viņš vienmēr ierodoties uz partijas kongresiem.

Līdzīgi Āboltiņa kritizēja arī bijušo «Vienotības» finanšu ministru Andri Vilku, kurš «dzīvē nav atnācis» uz partijas valdes sēdi ar kādu ideju, ja nu vienīgi ar priekšlikumu pacelt ministru algas, taču tajā pat laikā viņš esot gatavs doties uz intervijām televīzijās, kur visu kritizējot.

Šī nav pirmā reize, kad Āboltiņa vēršas pret «Vienotības» pārstāvjiem EP, kuri ir starp aktīvākajiem Andra Piebalga kā partijas vadītāja atbalstītājiem. Īsi pēc Piebalga nominēšanas partijas priekšsēdētāja amatam Āboltiņa asi vērsās pret Kariņu.

Uz augšu