Foto: «Gara radinieki. Vācu māksla, pēdējais pusgadsimts» atklāšana

Ceturtdien, 16.jūnijā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē «Arsenāls» tika atklāta laikmetīgās mākslas izstādes «Gara radinieki. Vācu māksla, pēdējais pusgadsimts».

Izstāžu zālē «Arsenāls» no 17.jūnija līdz 21.augustam būs apskatāma Vācijas mūsdienu vizuālās mākslas izstāde, kurā tiks eksponēti 77 mākslas darbi, kuru kopējā vērtība pārsniedz 100 miljonus eiro. Projekta koncepciju un saturu izstrādājis pazīstams mākslas kritiķis un starptautisko izstāžu kurators Marks Gisborns.

Ekspozīcijai Gisborns izvēlējies 53 autoru 77 darbus, kas radīti periodā no 20.gadsimta 60.gadu beigām līdz mūsdienām. Izlase tika izveidota, apzinot 45 dažādas kolekcijas - Vācijas izstāžu zāļu un muzeju, kā arī vairāku mākslas kolekcionāru privātos krājumus Vācijā, Šveicē, ASV un Izraēlā. Šī būs pirmā tik liela mēroga Vācijas laikmetīgās vizuālās mākslas retrospekcija Rīgā, kurā piedalīsies Eiropas un pat pasaules līmeņa zvaigznes.

Jau ziņots, ka izstādes «Gara radinieki. Vācu māksla, pēdējais pusgadsimts» dizaina koncepciju ir veidojis Martins Vizbulis. Viņa uzdevums bija piemērot «Arsenāla» zāles daudzo lielformāta gleznu, fotogrāfiju un zīmējumu izvietošanai, instalāciju un video darbu instalēšanai saskaņā ar izstādes kuratora Gisborna koncepciju - četri savstarpēji saistīti stāsti par vācu mākslas procesiem.

Uz izstādes atklāšanu Rīgā ieradīsies vairāk nekā 20 mākslas darbu kolekcionāru, galeriju īpašnieku un muzeju speciālistu grupa no Vācijas, Itālijas un ASV.

Ar izstādi «Gara radinieki. Vācu māksla, pēdējais pusgadsimts» tiek iezīmēts jauns posms Latvijas un Vācijas kultūras sakaru dinamikā, jo jūlijā izstādi apmeklēs Vācijas kultūras un mediju lietu ministre Monika Gritersa, un par to liecina arī lielā ieinteresētība, ko izrādīja Vācijas mākslas muzeji, mākslas galerijas, privātkolekcionāri un paši mākslinieki, kas piekrita piedalīties izstādē ar saviem labākajiem darbiem, stāsta izstādes organizatori.

Eksponēto mākslas darbu autoru vidū ir tādas personības kā Georgs Bāzelics, Jozefs Boiss, Andreass Gurskis, Anzelms Kīfers, Zigmārs Polke, Gerhards Rihters un Villijs Zite.

Uz augšu