Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Atkāpusies Kirgizstānas valdība

Kirgizstānas eksprezidents Almazbeks Atambajevs.

FOTO: AP/Scanpix

Kirgizstānā pēc Sociāldemokrātu partijas lēmuma pamest valdošo koalīciju trešdien atkāpusies valsts valdība, paziņojis prezidenta birojs.

Kirgizstānas prezidenta Almazbeka Atambajeva pārstāvētā Sociāldemokrātu partija pameta koalīciju pirmdien pēc tam, kad citi koalīcijas locekļi neatbalstīja ierosinātās reformas konstitūcijā.

Prezidenta biroja paziņojumā teikts, ka Atambajevs parakstījis dekrētu par valdības locekļu atbrīvošanu no amata.

Sagaidāms, ka Atambajevs aicinās līdz nedēļas beigām izveidot jaunu valdošo koalīciju un vēlāk apstiprinās jaunu kabinetu.

Līdzšinējā koalīcija izveidojās pagājušajā gadā pēc parlamenta vēlēšanām, kurās visvairāk balsu izcīnīja sociāldemokrāti.

Aprīlī parlaments apstiprināja jauno valdību, kuru vadīja premjerministrs Soronbajs Džeenbekovs.

Koalīcijas izjukšana raisa bažas par Kirgizstānas ieslīgšanu nestabilitātē. Lai gan Kirgizstāna tiek uzskatīta par demokrātiskāko valsti Centrālāzijā, tā piedzīvojusi vairākus nestabilitātes periodus, kas kavējuši tās politisko un ekonomisko attīstību.