Sv, 4.12.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Procesuāli būtiska kļūme Imantas pedofila lietā; spriedums atcelts

LETA
Procesuāli būtiska kļūme Imantas pedofila lietā; spriedums atcelts
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5
Foto: Ieva Lūka/LETA

Rīgas apgabaltiesa tehniskas kļūdas dēļ daļu tā dēvētās Imantas pedofila krimināllietas ir nolēmusi nosūtīt atpakaļ izskatīšanai uz Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesu.

Kā žurnālistiem pēc tiesas lēmuma paskaidroja gan apsūdzētā Naura Pikšteina aizstāvis Antons Drēbnieks, gan prokurors Kaspars Cakuls, Kurzemes rajona tiesas nolēmums daļā tika atcelts, jo pastāvēja maza tehniska kļūda, kas netika spriedumā novērsta. Drēbnieks piebilda, ka šī kļūda gan bija procesuāli būtiska.

Daļā spriedums tika atstāts spēkā, bet, kā uzsvēra advokāts, galīgais sods vēl nav noteikts. No lēmuma noprotams, ka sods attiecībā uz vīrietim inkriminētajām epizodēm - desmit un 15 gadi cietumsoda - netiek grozīts.

Pilnu šodienas lēmuma tekstu tiesa noformēs 22.novembrī. Lieta tika skatīta aiz slēgtām durvīm.

Jau ziņots, ka apelācijas sūdzības par pirmās instances tiesas spriedumu iesniedza pats apsūdzētais un viņa aizstāvis Drēbnieks.

Apsūdzētais Pikšteins tika atzīts par vainīgu visās inkriminētajās epizodēs, un viņam tika piespriests 25 gadu cietumsods, kā arī noteikta probācija uz trīs gadiem. Vēl tiesa par labu cietušajiem arī noteica kompensāciju piedziņu kopumā par 67 000 eiro, kā arī par labu valstij no viņa piedzenami vairāk nekā 6000 eiro.

Prokurors apsūdzētajam debatēs prasījis piespriest 20 gadu cietumsodu. Apsūdzētais savu vainu atzinis visās apsūdzībā izvirzītajās epizodēs un ļoti nožēlojis.

Vīrietis apsūdzēts par vardarbīgu dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā ar mazgadīgām personām, lietojot vardarbību, draudus, kā arī izmantojot šo personu bezpalīdzības stāvokli. Tāpat apsūdzētais saukts pie kriminālatbildības par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo.

2015.gada augustā policija aizturēja 20 gadus vecu vīrieti par smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm daudzdzīvokļu namu kāpņutelpās Imantā un Zasulaukā.

Ekspertīzes slēdziens liecina, ka vīrietis ir atzīts par pieskaitāmu un apzinājās savu rīcību. Viņš sadarbojies ar izmeklēšanu un sniedzis liecības par izdarītajiem noziegumiem.

Kopš 2014.gada pavasara policija izvērsa plašus pasākumus, lai notvertu personu, kas Imantas mikrorajonā seksuāli izmantoja mazgadīgas meitenes. Tobrīd bija zināms, ka kopumā no janvāra līdz oktobrim Imantas mikrorajona apkaimē tika izdarīti četri uzbrukumi pret piecām meitenēm.

Noziegumus vienoja tas, ka tie pastrādāti dzīvojamās mājās, kurās ir lifts. Tieši liftos vīrietis izdarījis savus noziegumus. Policija uzskata, ka vīrietis savus upurus izsekojis, pirms tam tos novērojot bērnu laukumos. Sākotnēji uzbrukumi veikti vakaros, bet pēdējais noziegums noticis jau dienas laikā, kad uz ielām ir daudz cilvēku.

2015.gada augustā vairāk nekā gadu meklētais Imantas pedofils tika aizturēts. 2015.gada pavasarī šī persona tika aizturēta par sīku zādzību no lielveikala, tomēr atbrīvota. Puisim bija paņemts DNS paraugs, taču tobrīd likumsargiem nebija aizdomu, ka viņš varētu būt saistīts ar seksuālajiem noziegumiem Imantā. Ņemot vērā, ka lielveikala zādzībai nebija prioritārs statuss, DNS ekspertīzes ilga vairākus mēnešus. Tomēr vasaras otrajā pusē izmeklētājiem radās aizdomas, ka šī persona ir meklētais Imantas pedofils, ko apstiprināja arī saņemtie DNS analīžu rezultāti.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu