1936.gads! Par ko šajā dienā rakstīja Latvijas avīzēs?

FOTO: Ekrānuzņēmums/LNB digitālā bibliotēka

Ir vērtīgi reizi pa reizei apstāties un atskatīties atpakaļ, lai varētu saprast, cik tālu esam nonākuši. «Apollo» Latvijas svētku laikā piedāvā iepazīties ar dienas avīžu ziņu saturu tālajā 1936.gadā. Vai kas ir mainījies? Spriediet paši!

«Madonas Ziņas»

Vaislas lopu ūtrupe Madonā

Madonas rajona sugas lopu audzētāju b-ba svētdien 3. novembrī sarīkoja Madonā izstādes laukumā pēc skaita sesto vaislas lopu ūtrupi un vaislas buļļu tirgu. Ūtrupe tirgus bija sevišķi rosīga. Bija savesti 57 buļļi, pāri par 100 jaunlopu, 5 govis un 80 aitas. No tiem pārdeva pāri par 20 buļļus, 84 jaunlopus, 5 govis un 20 aitas Par buļļiem augstāko cenu — 800 latus saņēma J.Vārsbergs no Praulienas Dešupiem un Pēteris Mežsēts Kalsnavas Apšu m. Buļļu caurmēra cena virs 550 latiem. Par jaunlopiem caurmērā saņēma 82 lati. Augstāko cenu 170 latus saņēma K.Reiters no Ļaudonas Kraukļiem. Aitas pārdeva par 30—60 latiem gabalā.

Zādzības Kārzdabā

Kārzdabā notikušas zādzības, kas uztrauc plašu apkārtni. Tā kādu nedēļu atpakaļ no vietējās 6 kl. pamatsk. dārza izzagtas vairāks ābeles, kas stādītas šīgada mežu dienās. Tāpat ļaundari izpostījuši piensaimniecības augļu dārzu. Policija un aizsargi enerģiski izdara meklēšanas. Cerams, ka drīzumā vainīgos atradīs. Šāda veida zādzības šinī apkārtnē ir pirmās.

«Zemgales Balss»

Lidmašīna aizdedzina māju

Lta. Koma, 12. XI. Lidmašīnas katastrofā pie Rokka - Gorgas, kur kāds bumbvedējs vakar nokrita un aizdegās, kā tagad noskaidrots, galu dabūjušas 20 personas, bet 40 ievainotas. Lidmašīna nogāzās uz divām mājām. Kad to iedzīvotāji steidzās sniegt palīdzību, eksplodēja lidmašīnas benzīna tanks un liesmas ātri pārņēma nevien abas cietušās ēkas, bet arī apkārtējās. Sešpadsmit šo māju iemītnieki sadega.

Nobela prēmija

Nobela prēmija literatūrā par šo gadu piešķirta amerikāņu rakstniekam Eiženam O'Neilam. Jaunais prēmijas laureāts dzimis 1888. gadā Ņujorkā. Viņš angļu-sakšu lasītāju pasaulē ļoti iecienīts kā romānists un dramaturgs.

Kapt. Cukura lidojums.

Ua. Allahabada, 12. XI. Kapteinis H. Cukurs šodien plkst. 14.40 ieradies Allahabada, kur viņš pārnakšņos. Rīt plkst. 6 kapt. H. Cukurs startēs tālāklidojumam uz Kalkutu. Lidojums no Karačijas līdz Allahabadai noritējis bez starpgadījumiem. Kāpt. H. Cukurs sagaidītājiem Allahabadas aerodromā par piemiņu izdalīja savas lidmašīnas mazus modeļus.

«Smiltenes Ziņas»

Naktī braucot nosities

Uz Jaunpiebalgas lielceļa, pret vietējām Jaunnaukšēnu mājām, sestdienas rītā piena vedēji atraduši zirgu ar apgāztu kliju vezumu un braucēju, kas bijis nosities. Tas izrādījies par 70 g.v. Jēkabu Spirandu no Skraģu krogus jaunsaimniecības. Piektdien pēcpusdienā viņš ar jauno zirgu aizbraucis uz staciju pēc klijām. Pievakarē vēl saticies ar draugiem un tumsā braucis uz māju. Zirgs stāvā nokalnē spēji nogājis no ceļa un vezums uzgāzies braucējam virsū. Tas lielās mokās turpat zem vezuma miris. Izsaukt apr. ārsts un nelaimīgā līķis nodots piederīgiem.

Uz augšu