Skip to footer
Šodienas redaktors:
Eva Gaigalniece
Iesūti ziņu!

Autoskolas instruktors Rīgā nodarbības laikā apdraud topošā autovadītāja dzīvību (94)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kopā ar Valsts policiju (VP), veicot kārtējo vieglo auto tehniskā stāvokļa kontroli Rīgā, Krasta ielā, konstatēja būtiskas un nepieņemamas neatbilstības auto tehniskajā stāvoklī, portālu «Apollo» informēja CSDD.

Pāris stundās no 63 pārbaudītajiem auto, deviņiem transportlīdzekļiem tika konstatēts neatbilstošs riepu protektora dziļums, kas svārstījās starp diviem un trim milimetriem (minimālais atļautais protektora dziļums ziemas riepai – četri milimetri). Ņemot vērā bīstamos ceļa apstākļus ziemā, kā arī to, ka gaisa temperatūra diennakts laikā var svārstīties no – 10 līdz + 5 grādiem un pat vairāk, šādi auto ir tiešs drauds katram no mums, pārējiem autovadītājiem, kā arī gājiejiem.

Par nožēlu, pat autoskolas instruktors apmācīja topošo autovadītāju ar auto, kuram riepas bija ar neatbilstošu protektora dziļumu, radot apdraudējumu gan topošajam autovadītājam, gan arī pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Savukārt, kāda busiņa stāvoklis bija tik kritisks, ka tika pieņemts lēmums anulēt tā tehniskās apskates uzlīmi.

Par visiem pārkāpumiem VP sastādīja administratīvo pārkāpumu protokolus.

Konstatēto būtisko pārkāpumu skaits liecina, ka šādas pārbaudes ir nepieciešamas, un tās tiks organizētas arī turpmāk.

CSDD atgādina, ka no1.decembra ir spēkā MK noteikumi, kas paredz, ka vieglo auto ar pilnu masu līdz 3500 kg katra ass ir jāaprīko ar vienādām riepām. Ja līdz šim policija, kontrolējot jauno prasību izpildi, šoferiem izteica tikai brīdinājumus, tad turpmāk policija būs bargāka un sodīs tos, kuri neievēros jaunās prasības.

Komentāri (94)
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu