Starp «kim? Rezidences balvas» finālistiem Kraule, Kurševa, Salmanis un Vasiļjeva

FOTO: Publicitātes foto

Kultūras godalgas «kim? Rezidences balva» fināla četriniekā iekļuvuši mākslinieki Ieva Kraule, Maija Kurševa, Krišs Salmanis un Evita Vasiļjeva, informēja informēja organizatoru pārstāve Elīna Sproģe.

Šogad balvas ieguvējs dosies trīs mēnešu ilgā rezidencē uz «Gasworks» izstāžu, darbnīcu un starptautisko rezidenču programmu Londonā.

2016.gada rudenī «kim?» Laikmetīgās mākslas centrs balvas pirmajai kārtai nominēja astoņus māksliniekus, kas atbilst balvas kritērijiem - aktīvi piedalās izstādēs un tām paralēlajos pasākumos Latvijā un ārvalstīs, ir vecumā līdz 40 gadiem un pēdējo septiņu gadu laikā ir piedalījušies vismaz vienā «kim?» veidotā projektā.

Mākslinieku portfolio izskatīja un fināla nominantus atlasīja starptautiskā žūrija. Viņu vidū ir «Gasworks» izstāžu, darbnīcu un starptautisko rezidenču programmas vadītājs Alessio Antoniolli un «Gasworks» kurators Roberts Lekijs, Ņujorkas mākslas telpas «Art in General» direktore Ena Bārlova, kuratoriālā asistente, Ņujorkas Modernās mākslas muzejs «MoMA», Ņujorka Anna Kats un starptautiskās darbnīcu un kuratoru programmas (ISCP) Ņujorkā vadītāja Kari Konte.

Balvas ieguvēja paziņošanas svinīgā ceremonija, piedaloties Lekijam norisināsies 1.martā plkst.18 Laikmetīgās mākslas centrā «kim?» Sporta iela 2, Rīga.

Savas vizītes laikā Lekijs tiksies ar balvas pretendentiem un apmeklēs viņu darbnīcas, lai izvēlētos balvas ieguvēju, kā arī uzstāsies ar publisku lasījumu par «Gasworks» darbību 2.martā plkst.18 «kim?» telpās.

Kā uzsver Sproģe, šī gada rezidence reprezentē Latvijas kultūru, sākot Latvijas valsts simtgades starptautisko programmu Lielbritānijā. Viņa uzsver, ka Latvijas valsts simtgade ir nozīmīga iespēja plaši vēstīt par Latvijas devumu pasaulē un celt Latvijas valsts un uzņēmēju starptautisko konkurētspēju. Starptautiskā programma ārpus Latvijas būs visaptveroša, iekļaujot kultūras, ekonomisko un politisko dimensiju.

Ikgadējā «kim? Rezidences Balva» ļauj daudzsološam latviešu māksliniekam vai divu mākslinieku apvienībai piedalīties rezidences programmā vienā no «kim?» partnerorganizācijām. Pirmās balvas laureāte Darja Meļņikova 2015.gada vasarā pavadīja divus mēnešus «KW» Laikmetīgās mākslas institūtā Berlīnē, savukārt otrā - Ieva Epnere - 2016.gada rudenī, divu mēnešu garumā, izmantoja iespēju piedalīties ISCP Starptautiskā darbnīcu un kuratoru programmā Ņujorkā.

«Rezidences Balva» aizsākta ar mērķi stiprināt Latvijas daudzsološo un reizē jau starptautisku pieredzi guvušo mākslinieku profesionālās prasmes, konkurētspēju un starptautisko sadarbību, sekmējot Latvijas mākslas atpazīstamību.

Uz augšu