P 10.05.2021.

Latvijas slēpošanas trases nedēļas nogalē daudzviet būs atvērtas

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Šajā nedēļas nogalē slēpošanas trases daudzviet Latvijā apmeklētājiem būs atvērtas, aģentūra LETA uzzināja, aptaujājot slēpošanas trašu pārstāvjus.

«Smeceres sils» vadītājs Gunārs Ikaunieks aģentūrai LETA sacīja, ka visas «Smeceres sils» slēpšanas trases ir atvērtas un būs pieejamas slēpotājiem arī nedēļas nogalē no plkst. 10-20. «Atkusni nejūt un nedēļas nogalē var droši braukt slēpot. Sacensības mums arī nedēļas nogalē nav plānotas, tā kā visas trases būs vaļā,» teica Ikaunieks.

Viņš sacīja, ka slēpošanas sezona līdz šim vērtējama kā laba, izņemot laika posmu starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu. Arī patlaban sokas labi. «Tiklīdz ir sniegs un trases slēpotājiem ir atvērtas, aktivitāte ir liela,» sacīja Ikaunieks, piebilstot, ka tuvākajā laikā laika apstākļi Madonā solās būt labi un «Smeceres sils» trases būs atvērtas.

Arī «Rēķu kalna» pārstāvis Aigars Trops aģentūrai LETA teica, ka rīt «Rēķu kalns» strādās no plkst. 10 līdz 22, bet svētdien no plkst. 10 līdz 20. Arī nākamās nedēļas pirmajā pusē kalns, visticamāk, strādās, neraugoties uz siltākiem laika apstākļiem.

Pēc viņa teiktā, vairāk slēpotāju ir labos laika apstākļos, kad nav atkušņa un nav arī pārlieku lielu mīnusu, kas rada diskomfortu. Šajā nedēļas nogalē «Rēķu kalnā» gaisa temperatūra solās būt -2,-3 grādi, tāpēc gaidāma pietiekama slēpotāju aktivitāte.

«Žagarkalns» mājaslapā minēts, ka brīvdienās «Žagarkalns» strādās ierastajā režīmā no plkst. 10. Sestdien slēpošanas trases beigs darbu plkst. 23, bet svētdien plkst. 21. Patlaban «Žagarkalnā» ir atvērtas abas galvenās nogāzes «Žagarkalns» un «Cīruļkalns», kā arī «Garais kalns», visa mācību zona, ieskaitot kalnu skolēniem. Kopš vakardienas atvērta arī «Ofisa trase».

Arī «Milzkalns» mājaslapā teikts, ka brīvdienās kalns strādās ierastajā darba laikā - sestdien no plkst. 10-24, bet svētdien - no plkst. 10-22. Apmeklētājiem atvērta «Fischer Sporta trase», kā arī trešā, piektā un garā sestā trase, «Lēzenā trase», «Troļļu trase», «Iesācēju trase» un «Snovparks».

«Riekstukalns» mājaslapā teikts, ka sestdien, 21.janvārī tas būs atvērts no plkst. 9 līdz 23, bet svētdien no plkst. 9 līdz 22. «Riekstukalnā» ir sagatavotas 11 trases - «Galvenā trase», «Fischer Sporta trase», «Garākā trase», «Hobija trase», «Tuneļa trase», «Riekstukalna trase», «Stāvā trase», «Platā trase», «Iesācēju trase» un «Ragaviņu kalniņš». Tāpat ir atvērta arī distanču slēpošanas trase un noma.

Savukārt ieraksts Ventspils slēpošanas kalna «Lemberga hūte» mājaslapā liecina, ka apmeklētājiem kalns ir slēgts.