C 22.10.2020.

Jelgavas glābējsilītē atstāts zīdainis

FOTO: Foto:AFP/Scanpix

Sestdien,  25. februārī, plkst. 21.50 Jelgavas slimnīcas teritorijā esošajā glābējsilītē atstāta trīs līdz četras dienas veca meitenīte, portālu «Apollo» informēja projekta «Glābējsilīte» Latvijā vadītāja  Laura Zvirbule.

Bērna svars ir 2800 grami un augums 42 centimetri. Pēc pirmās apskates meitenītes veselības stāvoklis novērtēts kā apmierinošs.

Bērnam blakus ieliktas tīras drēbītes, pamperi, zaļa sedziņa ar bumbulīšiem, arī pudelīte ar knupīti, krēms.

«Meitenītei bija rozā cimdiņi un cepurīte, kājās adītas zeķītes un smuki melni matiņi. Viņai vēl bija tā sauktais nabas klamburiņš, ko ārste noņēma. Spriežot pēc tā krāsas, domājam, ka bērniņš nav dzimis Jelgavā,» pastāstīja bērnu aprūpes medicīnas māsa Sandra Auzenberga. Viņa pieņēmusi arī pirmo Jelgavas glābējsilītē ievietoto bērniņu, un, kā atzīst mediķe, tas ir patiesi emocionāls brīdis.

Par notikušo informētas atbildīgās institūcijas, patlaban norit visu nepieciešamo dokumentu sakārtošana.

Šogad šis ir jau trešais glābējsilītē ieliktais bērniņš. Pirmais atstāts 12. janvārī Madonas slimnīcas glābējsilītē, bet otrais – 27. janvārī Rīgā.

Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā glābējsilīte darbojas kopš 2014. gada 29. augusta, un šis ir trešais bērns, kas tur ievietots. Jelgavas projekta lieldraugs un ģenerālsponsors ir Ceļu būvniecības sabiedrība IGATE.

Kopš 2009. gada Latvijā izveidotas astoņas Baby Box jeb glābējsilītes, un izglābta 41 bērnu dzīvība. Tā ir īpaša vieta, kur vecāki, dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Pašlaik glābējsilīte ir Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē, Daugavpilī un Jelgavā.

Projektu «Glābējsilīte» Latvijā īsteno sabiedrisko attiecību kompānija «Divi gani» sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu.