Londonas terorakta lietā vēl divi aizturētie

FOTO: AFP/Scanpix

Saistībā ar trešdien Londonā notikušo teroraktu policija veikusi vēl divas «svarīgas aizturēšanas», piektdien pavēstīja likumsargi, atklājot arī, ka terorista sākotnējais vārds bijis Eidriens Rasels Adžao.

«Mēs aizvadītajā naktī esam veikuši vēl divas svarīgas aizturēšanas,» sacīja pretterorisma operāciju komandieris Marks Raulijs, apstiprinot, ka šobrīd apcietinājumā saistībā ar uzbrukumu atrodas deviņi cilvēki.

Kāda sieviete, kas sākotnēji tika aizturēta, tagad atbrīvota pret drošības naudu.

Policija iepriekš minēja, ka terorista vārds ir Halids Masuds, bet tagad norāda, ka viņam bijuši «vairāki pieņemtie vārdi».

Policija veikusi vairāk nekā desmit kratīšanu un izņēmusi 2700 priekšmetus, arī «milzīgu daudzumu datorinformācijas», bet tagad cenšas noskaidrot, vai citi uzbrucēju «iedrošinājuši, atbalstījuši un vadījuši».

Džihādistu grupējums «Islāma valsts» uzņēmies atbildību par teroraktu, sakot, ka uzbrucējs bijis viens no tā «karavīriem».

«Varbūt ir cilvēki, kuriem par Masudu bija bažas, tomēr viņi kaut kādu apsvērumu dēļ nejutās ērti par šīs informācijas nodošanu mums,» sacīja Raulijs, mudinot šos cilvēkus sazināties ar likumsargiem.

Pretterorisma policijas priekšnieks atzina, ka Masuds, triecoties gājējos uz Vestminsteras tilta, ievainojis «vismaz 50» cilvēkus.

Slimnīcās mediķu palīdzību šobrīd saņem 31 cilvēks no divpadsmit valstīm, sacīja Raulijs, piebilstot, ka vienam cilvēkam ir «dzīvībai bīstami savainojumi».

75 gadus vecais vīrietis, kurš ceturtdien, neatguvies no ievainojumiem, nomira slimnīcā, bijis Londonas dienvidu rajona Stretemas iedzīvotājs, sacīja Raulijs.

Līdz ar viņa nāvi kopējais bojāgājušo skaits teroraktā pieaudzis līdz četriem, neskaitot pašu uzbrucēju, kurš terorakta gaitā tika nošauts.

Uz augšu