Uzvaras dienas priekšvakars Rīgā noritējis bez incidentiem

FOTO: Jānis Škapars

Krievijā atzīmētās Uzvaras dienas priekšvakars Rīgā likumsargiem līdz šim noritējis bez incidentiem, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Viņa norādīja, ka situācija Uzvaras dienas priekšvakarā vērtējama kā mierīga un nav notikuši starpgadījumi ne apmeklētāju starpā, ne starp likumsargiem un apmeklētājiem.

Kā ziņots, ieskandināt Krievijā atzīmēto Uzvaras dienu Rīgā, Uzvaras parkā, šovakar bija sanākuši vien pāris simti cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Uz skatuves, kas uzstādīta pieminekļa pakājē, uzstājas dažādi kolektīvi un solisti, izpildot dziesmas krievu valodā, kā arī dejojot krievu tautas dejas. Šos priekšnesumus, sēžot uz soliņiem, vēro aptuveni 100, galvenokārt vecāka gadagājuma cilvēki. Pasākuma vadītāja pēc katras bērnu un jauniešu izpildītās dziesmas aicina publiku aplaudēt aktīvāk, jo «pārāk klusu aplausu dēļ bērni baidās nākt uz skatuvi».

Citi cilvēki izklīduši pa parka teritoriju, daļa no viņiem apmetušies pustukšajā ēdināšanas zonā, kurā vēl tiek uzstādītas ēdināšanas teltis.

Tikmēr pieminekļa pakājē jau gulst ziedi. Atsevišķos pušķos iesietas lentes Krievijas karoga krāsā. Biedrības «9.maijs.lv» pārstāvji dala klātesošajiem svētku karodziņus.

Galvenie pasākumi ir iecerēti 9.maijā, kad tradicionāli uz pieminekli dodas tūkstošiem cilvēku.

Teritoriju apsargā apsardzes firma, patrulē Valsts policija, kā arī dežūrē mediķi.

Uz augšu