Ušakovs ar četru valstu vēstniekiem noliek ziedus pie Uzvaras pieminekļa

FOTO: Jānis Škapars

Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) kopā ar domes pārstāvjiem, kā arī Krievijas, Baltkrievijas, Azerbaidžānas un Kazahstānas vēstniekiem šorīt nolika ziedus pie Uzvaras pieminekļa, novēroja aģentūra LETA.

Uzvaras parkā rīta pusē pulcējušies vairāki simti cilvēku, no kuriem daudziem līdzi ir ziedi. Sanākušo vidū vairāk ir vecāka gada gājuma cilvēki, tomēr atnākuši arī jaunieši un vairāki skolēni. Daudziem pie apģērba piespraustas Georga lentītes.

Drošību piemiņas pasākumā nodrošina ne tikai Valsts policija, bet gan arī vairākas apsardzes firmas. Ceļu policija uzrauga satiksmi gar Uzvaras laukumu, parkā dežūrē arī vairākas mediķu brigādes.

Kā vēstīts, biedrība «9maijs.lv» otrdien Uzvaras parkā rīko Krievijā atzīmējamās Uzvaras dienas svinības. Pēc ziedu nolikšanas paredzēts koncerts, kurā piedalīsies vairāk nekā 500 mākslinieku no Latvijas un ārvalstīm.

Tāpat plkst.15 sāksies gājiens, kura mērķis ir saglabāt ģimenes atmiņas par tiem ģimenes locekļiem, kuri 2.Pasales kara laikā ir cīnījušies Sabiedroto rindās pret nacistisko Vāciju. Pasākumu pieteikušas privātpersonas Margarita Dragile un Elizabete Krivcova.

Šogad pirmo reizi sapulci 9.maijā pieteikusi arī biedrība «Nacionālo karavīru atbalstam». Tā plānota Latviešu strēlnieku laukumā laikā no plkst.15. Sapulces mērķis ir atgādināt par 2.Pasaules kara norisi, tā sekām un padomju okupācijas nodarīto kaitējumu.

Kā ziņots, Latvijā šodien atzīmē Eiropas dienu.

Uz augšu