Apturēti Krūma sāktie un neizpildītie darījumi ar «Trasta komercbankas» mantu

Ilmārs Krūms.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Likvidējamās «Trasta komercbankas» jaunieceltais maksātnespējas procesa administrators Armands Rasa apturējis iepriekšējā administratora Ilmāra Krūma sāktos un neizpildītos darījumus ar «Trasta komercbankas» mantu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis».

Tāpat jaunieceltais bankas maksātnespējas procesa administrators informē, ka atceltas un netiks noturētas visas «Trasta komercbankas» maksātnespējas procesa ietvaros līdz 2017.gada 19.jūnijam izsludinātās izsoles.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Krūms no «Trasta komercbankas» administratora pienākumu pildīšanas tika atcelts ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2017.gada 19.jūnija lēmumu. Savukārt viņa vietā tiesa bankas maksātnespējas procesa administratora amatā iecēla Rasu.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) šogad maijā vērsās tiesā ar pieteikumu par Krūma atcelšanu no administratora pienākumu pildīšanas, jo konstatēja, ka «Trasta komercbankas» administrators neatbilst Kredītiestāžu likuma noteiktajām prasībām, kā arī konstatēja tādu administratora rīcību, kas FKTK vērtējumā bija uzskatāma par ļaunprātīgu.

Valsts policija jūnija sākumā Krūmu aizturēja, bet 9.jūnijā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa nolēma Krūmu apcietināt. Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Eiropas Centrālā banka pēc FKTK ierosinājuma 2016.gada marta sākumā anulēja «Trasta komercbankas» licenci, bet marta vidū Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzina «Trasta komercbanku» par likvidējamu. Savukārt 2017.gada 10.martā tiesa pasludināja «Trasta komercbanku» par maksātnespējīgu un tika sākta bankas bankrota procedūra.

Uz augšu