«Dvēseļu puteņa» otrā posma filmēšana sākas ar dubļiem, ieročiem un asinīm

FOTO: Pēteris Vīksna/ publicitātes foto

Kinolentes «Dvēseļu putenis» 2. posma filmēšana uzsākta ar ainām no «Slokas kaujas» un ar strēlnieku peldi jūrā, jo tieši Jūrmalā 1915. gadā notika pirmā latviešu strēlnieku saskaršanās ar kara realitāti. Kauju rezultātā vācieši tika izdzīti no Slokas – Ķemeru rajona, taču strēlnieku bataljoni cieta smagus zaudējumus.

«Jūrmalā pieredzētais, mūsu puišu pārliecība un kaujas spars parādīja pretiniekam, ka esam spēks, ar ko rēķināties un, ka varam izcīnīt uzvaras. Sloka – Ķemeru rajons ir nozīmīga vēsturiska vieta, kur 2. Rīgas un 3. Kurzemes latviešu strēlnieku bataljons pirmo reizi cīnījās plecu pie pleca,» komentē filmas «Dvēseļu putenis» režisors Dzintars Dreibergs.

Otrajā filmēšanas posmā tiks uzņemtas arī ainas no kaujām «Nāves salā», kas Latvijas vēsturē ir pašaizliedzības, izturības un varonības simbols. Kaujas, kurās cīņu kopā turpināja 2. Rīgas un 3. Kurzemes latviešu strēlnieku bataljons, bija ļoti saspringtas, intensīvas un vācieši vairākkārt pielietoja indīgās gāzes. «Nāves salā» kopumā latviešu strēlnieki zaudēja vairāk nekā 800 cilvēku, tai skaitā 167 kritušos.

«Dvēseļu puteņa» 2. posma filmēšana ilgs līdz 17. oktobrim un tā notiks vairākās vietās Latvijā – Ādažu poligonā ir izbūvēti ierakumi, un tur tiek uzņemtas visas būtiskākās kaujas ainas. Jūrmalas pludmalē (Asaros) un «Morberga» vasarnīcā (Dzintaros) ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu tiks uzņemtas ainas no laika, ko strēlnieki pavadīja kauju starplaikos. Vairākas epizodes tiks uzņemtas kino pilsētā «Cinevilla», Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē un «Koka Rīgā».

«Dvēseļu puteņa» pirmizrāde paredzēta 2019. gada 11. novembrī – tieši 100 gadus pēc latviešu strēlnieku izcīnītām Brīvības cīņām.

Filmas galveno aktieru vidū ir vairāki Latvijā plaši zināmi profesionāļi, piemēram, Vilis Daudziņš un Ivars Krasts (Jaunais Rīgas Teātris), Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa un Gatis Gāga, Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris), Jēkabs Reinis (Latvijas Kultūras akadēmija), Ieva Florence (Dailes teātris, Latvijas Kultūras akadēmija), Renārs Zeltiņš un citi.

Filmas komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste un prestižās «Emmy» balvas laureāte Lolita Ritmanis, «Casting Bridge» aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija «KULTFILMA» un citi.

Instagram.com/dveseluputenisfilma/.

Uz augšu