Renārs Kaupers atkal redzams jaunā mūzikas video

Mūziķis Renārs Kaupers.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Sociālās kampaņas «Esi man blakus» ietvaros izveidota ideju platforma Esimanblakus.lv un kopā ar mūziķiem Renāru Kauperu un Kasparu Zemīti radīta dziesma «Esi man blakus», kur apkopotas bērnu domas par brīvā laika pavadīšanu kopā ar vecākiem.

Dziesmas audio ieraksts un video versija ir veidota ģimeņu vasaras nometnē «Laba Daba». Video versijas radošais risinājums balstīts uz pašu bērnu idejām par laiku, ko pavadīt kopā ar vecākiem - arī visas videoklipa dekorācijas ir veidojuši bērni kopā ar saviem vecākiem.

Kampaņas mērķis ir aicināt kvalitatīvi un radoši piepildīt ģimenes laiku, piedāvājot dažādas radošas idejas un risinājumus kopā būšanai. 

Latvijas Bērnu labklājības tīkla veiktajā pētījumā par bērnu labsajūtu noskaidrots, ka Latvijai ir viens no starptautiski zemākajiem rādītājiem ģimenes emocionālā atbalsta saņemšanā. Lai gan pētījumā secināts, ka ģimene ir vide, kur bērni jūtas vislabāk, ir vairāki aspekti, kas ir kā trauksmes signāls: 33 % bērnu bieži jūtas uztraukti, 25 % — nomākti, 40 % — garlaikoti, 23 % — dusmīgi, 23 % — vientuļi, 22 % — bēdīgi. Katrs trešais bērns nejūt ģimenes atbalstu, bet katrs piektais — bieži strīdas ar vecākiem. Šie dati apliecina to, ka ir nepieciešams pievērst uzmanību tam, lai bērni tiek pilnvērtīgi aprūpēti un kopā pavadītais laiks būtu kvalitatīvs, kā arī vai viņi saņem nepieciešamo emocionālo atbalstu no ģimenes, vai netiek atstāti novārtā un vientulībā.

Uz augšu