Ziemeļkorejas raķešu rūpnīcā jauna rosība

Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājums. Ilustratīvs attēls

FOTO: AFP/SCANPIX

Ziemeļkorejas starpkontinentālo ballistisko raķešu rūpnīcā vērojama jauna aktivitāte, atsaucoties uz izlūkdienestu satelītu attēliem, pirmdien atklājusi kāda augsta ranga ASV amatpersona.

Satelīta attēlos redzams, ka rūpnīcas teritorijā notiek transporta līdzekļu kustība, taču neatklāj, vai izveidotas kādas raķešu konstrukcijas, ziņu aģentūrai "Reuters" atklāja amatpersona.

Ziemeļkoreja savulaik šajā rūpnīcā izveidoja savu pirmo starpkontinentālo ballistisko raķeti, kas teorētiski spējīga sasniegt ASV teritoriju.

Laikraksts "The Washington Post", atsaucoties uz ASV amatpersonām, pirmdien ziņoja, ka Ziemeļkoreja būvē vienu vai divas jaunas starpkontinentālās ballistiskās raķetes.

Saskaņā ar amatpersonu, kas runāja ar "Reuters", vienā no satelīta attēliem redzama līdzīga kravas mašīna un treileris, kādus Ziemeļkoreja agrāk izmantojusi, lai pārvietotu starpkontinentālās ballistiskās raķetes.

Tā kā treilers bija ar slēgtu jumtu, pēc satelīta attēliem nav iespējams pateikt, vai tajā kaut kas atradās.

Baltais nams paziņojis, ka nekomentēs izlūkošanas informāciju.

Taču šie satelīta attēli kārtējo reizi liecina, ka Ziemeļkorejas kodolobjekos un raķešu ražotnēs turpinās aktivitāte, neskatoties uz Phenjanas sarunām ar ASV un jūnijā notikušo Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna un ASV prezidenta Donalda Trampa samitu.

Tramps un Kims samitā parakstīja kopīgu dokumentu, kurā Ziemeļkoreja apņēmusies "strādāt Korejas pussalas pilnīgas denuklearizācijas virzienā".

Samitā Tramps paziņoja, ka Ziemeļkorejas kodoldraudi faktiski vairs nepastāv. Tiesa gan, eksperti norāda, ka Ziemeļkoreja publiski nav nākusi klajā ne ar kādām saistībām attiecībā uz atteikšanos no ieročiem.

Uz augšu