Miris «Olainfarm» līdzīpašnieks Valērijs Maligins; par notikušo sākts kriminālprocess

Valērijs Maligins

FOTO: Ieva Lūka / LETA

Nedēļas nogalē nomiris uzņēmējs, AS «Olainfarm» vadītājs un līdzīpašnieks Valērijs Maligins, liecina «Olainfarm» paziņojums biržā «Nasdaq Riga».

(Pievienota 2.rindkopa)

«52 gadu vecumā savās mājās Jūrmalā mūžībā devies AS «Olainfarm» valdes priekšsēdētājs un lielākais akcionārs Valērijs Maligins,» teikts paziņojumā.

TV3 raidījums «Nekā personīga» vēsta, ka par notikušo sākts kriminālprocess.

Uzņēmuma pārstāvji atgādina, ka Maligins kļuva par «Olainfarm» valdes priekšsēdētāju pēc uzņēmuma privatizācijas 1997.gadā. «Viņa vadībā AS «Olainfarm» attīstījās par vienu no vērtīgākajiem uzņēmumiem Latvijā ar apgrozījumu virs 100 miljoniem eiro un eksportu uz vairāk nekā 50 valstīm,» norāda uzņēmuma pārstāvji.

Maligins ir bijis arī «Endokrininiai Preparatai» valdes priekšsēdētājs, AS «Rīgas farmaceitiskā fabrika» padomes priekšsēdētājs, farmācijas kompānijas «Aroma Baltfarm» un SIA «Alfa-Denta» direktors, kā arī daudzu citu uzņēmumu vadītājs un īpašnieks.

Laikraksta «Dienas Bizness» šogad veidotajā Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā Maligins tika ierindots 7.vietā ar 70 miljonu eiro turību.

«Olainfarm» ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs, kas nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. «Olainfarm» akcijas kotē «Nasdaq Riga» oficiālajā sarakstā.

«Olainfarm» koncerna kopējais apgrozījums pērn sasniedza 110,693 miljonus eiro, bet koncerna peļņa 2016.gadā bija 11,586 miljoni. eiro.

Uzņēmuma pārstāvis, valdes loceklis Salvis Lapiņš norādīja, ka lēmumi par uzņēmuma vadību un turpmāko rīcību ir uzņēmuma padomes kompetencē. Visticamāk, nākamnedēļ tiks sasaukta uzņēmuma padomes ārkārtas sēde.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Ivars Godmanis pagaidām nevēlējās sniegt komentārus.

Uz augšu
Back