Cimdars pārsteigts par lielo deputātu kandidātu skaitu (6)

TVNET/LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens/LETA

​Nākamajās Saeimas vēlēšanās piedalīsies gan vairāk sarakstu nekā vairākās pēdējās vēlēšanās, gan arī vairāk būs pašu kandidātu, kas savā ziņā ir negaidīti, jo pēdējos gados ir tikusi paaugstināta latiņa kandidātu sarakstu pieteikšanai, šorīt Latvijas Radio sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars.

Cimdars atzīmēja, ka šogad vēlēšanās kandidēs lielāks skaits partiju apvienību.

Cimdara vērtējumā, kandidātos būtisku jaunumu salīdzinājumā ar citām vēlēšanām nav - sarakstos ir gan pieredzējuši cilvēki, gan arī tādi, par kuriem nav zināms vispār nekas. Beigu galā vēlētāju viedoklis par labākajiem kandidātiem būs redzams jaunajā parlamentā, piebilda amatpersona.

Šodien CVK skatīs Tatjanas Ždanokas jautājumu, jo ir mainījusies situācija - ja līdz šim CVK vadījusies tīri no likuma normas, kas liedza viņai piedalīties vēlēšanās, tad tagad tai jāvadās no Satversmes tiesas sprieduma, kas nosaka, ka CVK ir pienākums vērtēt, vai šādas personas joprojām apdraud Latvijas valstiskumu.

CVK šodien plāno pabeigt partiju kandidātu sarakstu reģistrēšanu, bet tas nenozīmē, ka vēlāk no sarakstiem nevarēs svītrot kādu cilvēku, ja tas neatbildīs likumu prasībām.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu