IeM rosina ierobežot ērtības patvēruma meklētājiem, kas slikti uzvedas

Patvēruma meklētāju centrs Muceniekos. Ilustratīvs foto.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Iekšlietu ministrija (IeM) sagatavojusi grozījumus noteikumos, kas paredz, ka patvēruma meklētājiem par patvērumu meklētāju izmitināšanas centra (PMIC) iekšējās kārtības pārkāpšanu varēs aizliegt izmantot atsevišķu tualeti un apmeklēt trenažieru zāli.

IeM sagatavotie grozījumi patvēruma meklētāju izmitināšanas centra iekšējās kārtības noteikumos paredz, ka PMIC darbinieks varēs noteikt papildus jaunus ierobežojumus par iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu. IeM norāda, ka PMIC ir veikts remonts un izveidotas istabas ar atsevišķu vannas istabu un tualeti. Tāpat ir istabas, kurām ir paredzēta koplietošanas vannas istaba un tualete.

Līdz ar to paredzēts, ka izmitināšanas centra darbinieks būs tiesīgs pārvietot patvēruma meklētāju uz telpām ar samazinātu ērtību līmeni, tas ir, pārvietot no istabas ar atsevišķu vannas istabu un tualeti uz istabu, kurā nav atsevišķas vannas istabas un tualetes, bet ir pieejama koplietošanas vannas istaba un tualete.

Tāpat precizēts regulējums, kas paredz, ka par iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu patvēruma meklētājam var liegt inventāru koplietošanas telpās, proti, brīvā laika pavadīšanai paredzētās telpas - bibliotēku, datorklasi un trenažieru zāli.

Pagājušā gadā Latvijā reģistrēti 395 patvēruma meklētāji, savukārt 2016.gadā reģistrēti 350 patvēruma meklētāji.

Noteikumu grozījumi izsludināti valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl būs jāakceptē valdībā.

Uz augšu