Kafejnīcu un veikalu īpašniekus aicina atteikties no plastmasas salmiņu lietošanas
"Zaļās jostas" iniciatīva

FOTO: pexels.com

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) aicina restorānu, kafejnīcu un veikalu īpašniekus, kas pasniedz dzērienus ar plastmasas salmiņiem, iesaistīties tās un "Zaļās jostas" iniciatīvā, atsakoties no plastmasas salmiņu lietošanas, aģentūra LETA uzzināja LTA.

LTA atgādina, ka Eiropas Savienība ir uzsākusi cīņu ar vienreiz lietojamajiem plastmasas piederumiem un tādējādi plānots mazināt jūras un okeāna dzīvnieku ciešanas no plastmasas apēšanas vai citādas iekļūšanas ķermenī. Lai gan attiecīgā direktīva, kas to paredz, stāsies spēkā jau 2020. gadā, LTA norāda, ka sabiedrība un uzņēmēji var izmaiņas sākt ātrāk.

"Protams, ka vajadzētu ierobežot visus plastmasas iepakojumus. Tirdzniecībā jau esam ieviesuši kārtību, ka plastmasas maisiņi, izņemot superplānos, netiek doti bez maksas. Sabiedrībā plastmasu lieto par daudz, un mērķis ir pēc iespējas to ierobežot. Vienlaikus šodien neesam gatavi pavisam atteikties no plastmasas, bet sākam vismaz ar salmiņiem," uzsvēra LTA prezidents Henriks Danusēvičs.

Plastmasas salmiņiem ir liela ietekme uz vidi, un 2017. gadā tie ierindojās septītajā vietā starp "populārākajiem" atkritumiem pludmalēs, lai gan lielākoties tie patērētājiem nav nepieciešami dzērienu baudīšanai un nereti kalpo vairāk kā rotaļlieta, ko pamīcīt, atzīst Danusēvičs.

2

LTA uzņēmējus Latvijā aicina iesaistīties iniciatīvā un atteikties no plastmasas salmiņu lietošanas. Akcijas laikā par brīvu tiks dalītas uzlīmes, kas rosina attiekties no plastmasas salmiņiem, un kas izvietojamas kafejnīcās, bāros, restorānos un veikalos.

LTA aicina restorānu, kafejnīcu un veikalu īpašniekus, kas pasniedz dzērienus ar plastmasas salmiņiem, iesaistīties iniciatīvā atteikties no plastmasas salmiņu lietošanas un pasūtīt par brīvu uzlīmes, kas to apliecina: irena@lta.lv un tās varēs saņemt Latvijas Tirgotāju asociācijā Rīgā, Bruņinieku ielā 12-9.

Trešdien, 5. septembrī, vīna restorānā "Moltto" Rīgā, Ģertrūdes ielā 20, plkst. 11 paredzētas akcijas par atteikšanos no plastmasas kokteiļsalmiņu plašas lietošanas sākums un pirmo uzlīmju, kas to apliecina, dalīšana.

Redaktors iesaka