Dzejnieks Knuts Skujenieks atklāj, kā 56 gadus viņam izdevies noturēt laulību

Apollo.lv
Dzejnieks Knuts Skujenieks atklāj, kā 56 gadus viņam izdevies noturēt laulību
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Dzejnieks un literatūrkritiķis Knuts Skujenieks piedalās starptautiskajā literatūras zinātnieku konferencē
Dzejnieks un literatūrkritiķis Knuts Skujenieks piedalās starptautiskajā literatūras zinātnieku konferencē Foto: Ieva Lūka / LETA

Dzejnieks un tulkotājs Knuts Skujenieks ar savu sievu Intu laulībā ir nodzīvojuši jau 56 gadus. Intervijā žurnālam “Ieva” Skujenieks pastāstīja, kāds ir viņa ilgās laulības noslēpums, norādot, ka viņa sieva ir īpaša.

Abi iepazinušies 1959. gadā Maskavā. Kā norāda dzejnieks, visa sadzīve vienmēr ir bijusi un joprojām ir uz Intas pleciem.

Inta palikusi ar savu vīru kopā arī tad, kad sešdesmitajos gados Knutu apcietināja. “Viens ir mīlestība. Otrs – lauku cilvēku piegājiens, ka otru nedrīkst pamest nelaimē. Pienākums.”

Čubināšanās un vienam otra lutināšana gan nav pāra stilā – abu attiecības ir diezgan paskarbas, un tikai abi zina, ka Inta Knutam ir uzticama ceļabiedre un stiprais plecs. 

Vaicāts, kāda ir abu kopdzīve, Knuts teic, ka abi daudz nepļāpā, taču bieži kopā kaut kur brauc. “Esmu kļuvis kašķīgs pat par sīkumiem, tādēļ gadās visādi sīki strīdi.”

Inta gan teic, ka ar visu to, ka pa abiem ir darbs un darīšanas, abi vienmēr ir turējušies kopā. “Arī ikdienā viens bez otra nevaram, šis tas jāpalīdz, jāatbalsta. Knuts, piemēram, no veikala nes iepirkumu maisiņus, jo es nevaru, man sāp mugura.

Tāpat Inta ir Knuta mūza – viņas dēļ tapuši vairāki dzejoļi, kurus arī pati Inta palīdzējusi Knutam sarakstīt.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu