C 22.04.2021.

Talsu novadā autovadītājs cenšas izvairīties no soda, slēpjot radaru detektoru

FOTO: Valsts policija

Pagājušajā piektdienā Talsu novadā Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas inspektori pamanīja kādu transportlīdzekli, kuram pie priekšējā vējstikla bija piestiprināta radaru detektoram līdzīga ierīce. 

Šāds gadījums pagājušajā nedēļā fiksēts Talsu novadā, kur Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas inspektori pamanīja kādu transportlīdzekli, kuram pie priekšējā vējstikla bija piestiprināta radaru detektoram līdzīga ierīce. To apturot, vadītājs noliedza ierīces esamību, bet ceļu policisti, veicot ar prokuroru saskaņotu spēkrata apskati, detektoru atrada un konfiscēja.

Pagājušajā piektdienā, 7. septembrī, ap pulksten 14.00 Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, patrulējot ar netrafarēto policijas automašīnu, Talsu novadā, uz autoceļa A10 Rīga-Ventspils ievēroja kādu pretimbraucošu Volvo XC 60 markas automašīnu.

Minētajam transportlīdzeklim pie priekšējā vējstikla bija piestiprināts priekšmets, kas atgādināja ierīci, kura spēj uztvert ātruma mērierīču raidītos signālus vai radīt traucējumus to darbībā. Lai pārbaudītu radušās aizdomas, likumsargi apturēja minēto transportlīdzekli un veica šofera pārbaudi.

Pēc automašīnas apturēšanas aizdomīgā ierīce vairs nebija piestiprināta pie priekšējā vējstikla, kā arī 1976. gadā dzimušais šoferis noliedza, ka viņam šāda ierīce piederētu. Tomēr jāpiebilst, ka uz priekšējā stikla vietā, kur iepriekš atradās šī ierīce, bija palicis tās nospiedums.

Tā kā transportlīdzekļa vadītājs atteicās uzrādīt šo ierīci, kā arī liedza inspektoriem labprātīgi apskatīt transportlīdzekli, likumsargi uzsāka lietvedību, kuras ietvaros Talsu rajona prokuratūrai tika iesniegts pieteikums par administratīvā pārkāpuma vietas apskati.

Saskaņā ar prokurora lēmumu inspektori pārbaudīja aizturēto automašīnu – atverot Volvo spēkrata durvis, turpat zem blakussēdētāja krēsla arī atradās noslēptais radaru detektors.

Šoferim tika sastādīts protokols par braukšanu ar transportlīdzekli, kurš aprīkots ar ierīci, kas var uztvert braukšanas ātruma kontroles mērierīču raidītos signālus vai radīt traucējumus šo mērierīču darbībā. Par šādu pārkāpumu vīrietim pienācās sods 55 eiro apmērā, kā arī tika konfiscēta pati ierīce.

Šogad fiksēti jau 188 gadījumi, kad autovadītāji, piedaloties ceļu satiksmē, izmanto Latvijā aizliegto ierīci – radaru detektoru. 

Lai gan šādu ierīču izmantošana ceļu satiksmē Latvijā ir aizliegta, pērn par šādu pārkāpumu autovadītāji sodīti 300 gadījumos, savukārt šogad šoferiem no šīm ierīcēm nācies atteikties un samaksāt 55 eiro sodu jau 188 gadījumos.