Par "Liepāja"/"Mogo" galveno treneri kļuvis Pātelainena asistents Latvijas izlasē Jangs

Gordons Jangs

FOTO: www.fkliepaja.lv

Latvijas "SynotTip" futbola virslīgas komandu "Liepāja"/"Mogo" turpmāk vadīs skotu speciālists Gordons Jangs, kurš ir Latvijas nacionālās izlases galvenā trenera Miksu Pātelainena asistents.

Šādu informāciju apstiprinājis klubs pēc tam, kad vienībai neizdevās uzsākt pilnvērtīgu sadarbību ar argentīnieti Karlosu Dario Aurelio, kurš par liepājnieku galveno treneri tika apstiprināts augusta sākumā, amatā nomainot gruzīnu speciālistu Tamazu Pertiju. Argentīnietim ir Dienvidamerikas Futbola konfederācija (CONMEBOL) licence, taču tā nav derīga darbam Eiropā. Abas puses nevarēja vienoties, un Aurelio jau atrodas savā dzimtenē.

Tādējādi par komandas vadītāju kļuvis 54 gadus vecais Jangs, kurš izlasē ir Pātelainena asistents, turklāt tur strādā kopā ar Mareku Zuntneru, kurš ilgus gadus ir Liepājas komandas asistents un arī šobrīd "Liepāja"/"Mogo" rindās Zuntners un Jangs būs kolēģi.

Skotijas speciālists Jangs iepriekš bija dzimtenes otrās līgas komandas "Falkirk" galvenā trenera asistents, bet savas karjeras laikā trenējis arī tādas vienības kā "Moherwell", Šefīldas "United" un Dandī "United".

"Man ļoti patīk pilsēta un komanda, tādēļ šobrīd esmu apmierināts," Liepājas komandas mājaslapā citēts Jangs. "Vairākus spēlētājus, kā arī Zuntneru, pazīstu jau no Latvijas izlases rindām. Ierodoties Liepājā, uzreiz sajutos kā savējais, jo visi uzņēma mani draudzīgi un nejutos šeit vientuļi. Var redzēt, ka šī komanda ir kā ģimene, kas man ļoti patīk. Liepāja mani uzrunāja un, ilgi nedomādams, piekritu. Esmu strādājis vairākās vietās un zinu, ka šobrīd liepājnieki neatrodas labākajā situācijā turnīra tabulā, bet man patīk izaicinājumi. Visi esam profesionāļi, sākot ar spēlētājiem, beidzot ar komandas menedžeriem, visiem mums ir skaidri zināms mērķis – spēlēt eirokausos nākamajā sezonā."

Pēc Pertijas atstādināšanas no amata liepājniekus vadīja Zuntners, taču viņam ir A-UEFA licence, ar kuru viņš galvenā trenera vietas izpildītajā statusā var vadīt komandu 60 dienas. Lai vadītu komandu pastāvīgi, nepieciešama PRO-UEFA licence, kuras iegūšanai jāiziet 420 stundu ilgi kursi.

Tāpat iepriekš tika ziņots, ka "Liepāja"/"Mogo" sastāvu pastiprinājusi ar senegāliešu futbolistiem Mamdū Gando Bā un Kasimu Sumarē. Tiesa, Bā tomēr komandā nespēlēs un viņa vārds vairs nav atrodams LFF pāreju sarakstā.

Bez nu jau atrisinātās galvenā trenera problēmas vēju pilsētas vienība augusta beigās saņēma vēl vienu triecienu, jo kļuva zināms, ka "Liepāja"/"Mogo" uzbrukuma līderim Jānim Ikauniekam pleca traumas dēļ šī sezona ir beigusies.

Liepājas vienība ar 32 punktiem 19 spēlēs ieņem piekto vietu virslīgas kopvērtējuma tabulā.

Uz augšu