Maliginu sāga: miljoniem vērts mantojums, ģimenes naids un cīņa par varu
Notikumu hronoloģija

FOTO: publicitātes foto/TVNET/LETA

Dzīve kā seriālā - pērn aizsaulē aizgājušā zāļu ražotāja "Olainfarm" īpašnieka, miljonāra Valērija Maligina meitas un atraitne jau vairākus mēnešus cīnās par naudu un varu. Piedāvājam ielūkoties notikumu hronoloģijā.

2016. gada 28. oktobris

Nedēļu pēc tam, kad "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins apprecās ar aktrisi Elīnu Dzelmi, zinātāji izdevumam "Vakara ziņas" vēsta, ka uzņēmējs iekļāvis jaunās sievas vārdu testamentā.

2017. gada 8. septembris

Pienāk ziņas, ka, atpūšoties Vīnē, Valērijs Maligins piekauj savu sievu Elīnu. Kamēr Valērijs to noliedz, viņa sieva to apstiprina. Austrijas likumsargi atzīst Elīnu par upuri un aizliedz Valērijam tuvoties viņai.

Fotogalerija - Elīna un Valērijs atpūšas pie jūras:

2017. gada 9. decembris

52 gadu vecumā savās mājās Jūrmalā AS "Olainfarm" valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins aiziet mūžībā. Tā gada izdevuma "Dienas Bizness" veidotajā Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā Maligins tika ierindots 7.vietā ar 70 miljonu eiro turību.​

Fotogalerija - Valērija Maligina bēres:

Par notikušo sākts kriminālprocess, tiesa, vēlāk apstiprinās, ka uzņēmējs miris dabīgā nāvē.

2018. gada 16. janvāris

Mirušā uzņēmēja mantojums tiek novēlēts trim viņa meitām – divām pilngadīgajām meitām Irinai un Nikai, kā arī jaunākajai meitai Annai. Atraitne Elīna Maligina testamentā nav minēta, taču kā neatraidāmais mantinieks var pretendēt uz 1/8 daļu no mantojuma.

20. februāris

Atraitne Elīna Maligina intervijā ar žurnālu “Privātā Dzīve” atklāj, ka vīra meitas esot padzinušas viņu, viņas bērnu un māti no mājām.

"Pēc Valērija nāves viņa meitas Irina Maligina un Nika Saveļjeva ir pārtraukušas normālu ģimenes locekļu komunikāciju, kas iepriekš eksistēja. […]"

"Izmantojot manu emocionālo stāvokli, tiku faktiski izlikta uz ielas no mūsu ģimenes dzīvesvietas bez mantām, drēbēm, saviem un mana bērna personiskajiem dokumentiem," izdevumam pastāsta Maligina.

1

Elīna Maligina

FOTO: LETA

5. marts

Atraitne Elīna Maligina vēršas tiesā, lai apstrīdētu sava vīra 2016. gada februārī sastādīto testamentu, kurā viņa nav minēta.

"Ja skatāmies uz pašu dokumentu, tātad testamentu, kas ir nolasīts, tad attiecīgi mums ir pamatots pieņēmums, ka tas ir viltots," paziņoja atraitnes advokāts Pāvels Rebnoks.

1

"Testamentā ir rakstīts tas, kas mantiniekiem pienāktos pēc likuma. Tātad faktiski testamenta sastādīšana ir bezjēdzīga. Tajā brīdī viņš vēl nebija precējies, bet bija saderinājies. Faktiski pat tajā brīdī mēs uzskatām, ka, ja viņš gribētu taisīt testamentu, viņš taisītu to citādāk."

13. aprīlis

Maligina meitas Irina Maligina un Nika Seveļjeva publisko atklātu vēstuli, kurā vēršas pret atraitni Elīnu.

"Kādu mērķu vadīta Elīna vēlas apšaubīt testamentu, kuru tēvs sastādījis neilgi pirms laulības noslēgšanas ar Elīnu 2016. gadā?" vaicāts vēstulē. "Atbilstoši likumam Elīna Maligina kā laulātā var izprasīt neatņemamo mantojuma daļu, proti, vienu astoto daļu no mantojuma apmēra, tāpēc viņa ir vērsusies ar iesniegumu pie notāra."

"Tomēr, acīmredzot, ir par maz, un viņa iesniegusi prasības pieteikumu tiesā par testamenta apstrīdēšanu, tādējādi pretendējot uz daudz lielāku mantojuma daļu."

1

Irina Maligina, Elīna Maligina un Nika Saveļjeva

FOTO: publicitātes, TVNET

25. maijs

Aptuveni pusgadu pēc uzņēmēja nāves visas iesaistītās puses - atraitne Elīna Maligina un meitas Irina, Nika un Anna - panāk vienošanos par testamenta sadali. Lai gan vienošanās saturs ir konfidenciāls, tiek lēsts, ka atraitnei pienākušies 10 miljoni eiro.

Gan Elīna Maligina, gan nelaiķa meitas kā galveno mērķi izvirza uzņēmuma "Olainfarm" turpmāko attīstību.

5. jūnijs

Tiek ievēlēta akciju sabiedrības "Olainfarm" jaunā padome, kas sastāv no pieciem locekļiem - Signes Balderes-Sildedzes (Valērija Maligina jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne), Milana Beļeviča, Ivara Kļaviņa, Ivara Godmaņa un Irinas Maliginas.

4. septembris

Zāļu ražotāja "Olainfarm" akcionāru sapulcē pieņēm lēmumu atcelt iepriekšējo uzņēmuma padomi. Tā vietā par padomes priekšsēdētāju ievēl Pāvelu Rebenoku, par vietnieci - Irinu Maliginu, par padomes locekļiem - Mārtiņu Krieķi, Dainu Šarlaku un Signi Balderi-Sildedzi.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Iepriekš advokāts Pāvels Rebenoks un jurists Mārtiņš Krieķis palīdzējuši panākt risinājumu Valērija Maligina mantojuma sadalē, pārstāvot atraitnes Elīnas Maliginas intereses.

Spriežot pēc sociālajiem tīkliem, Krieķa un Rebenoka attiecības ar bijušās klientes Elīnas Maliginas oponenti Irinu Maliginu kļuvušas ļoti draudzīgas.

11. septembris

Darbu zāļu ražotāja "Olainfarm" padomē atstāj Signe Baldere-Sildedze. Viņa skaidro, ka "uzskata par neiespējamu turpināt darbu "Olainfarm" padomē kopā ar personām, kas šobrīd ir tās sastāvā".

Savukārt bijušais "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs Ivars Kļaviņš pauž viedokli, ka zāļu ražotāja jaunais padomes loceklis Mārtiņš Krieķis varētu atrasties interešu konfliktā.

"Droši vien, ka Konkurences padome varētu par šo izrādīt interesi, jo Krieķa kungs ir zāļu ražotāja AS "Grindeks" līdzīpašnieka un padomes priekšsēdētāja Kirova Lipmana kunga piederoša uzņēmuma valdē. Tā informācija varētu plūst visādos veidos," atzina Kalviņš.

1

13. septembris

Signe Baldere-Sildedze um Maligina meita Nika Saveļjeva vērsušās tiesībsargājošajās institūcijās ar lūgumu sākt kriminālprocesu saistībā ar reiderismu uzņēmumā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu.

"Prettiesiskā ceļā "Olainfarm" vadībā ir nonākušas personas ar apšaubāmu reputāciju un kriminālu sodāmību Latvijā, kuri neslēpj savas iespējas ar koruptīvām metodēm ietekmēt tiesas un izmeklēšanas institūcijas."

1

"Ir pamats uzskatīt, ka uzņēmuma kontroles pārņemšanas mērķis ir tā aktīvu izvešana un uzņēmuma atsavināšana kādai trešajai ieinteresētai pusei par cenu, kas ir ievērojami zemāka par tirgus cenu," teikts Balderes-Sildedzes un Saveļjevas paziņojumā.

FOTO: Evija Trifanova/LETA