Baldere-Sildedze: "Olainfarm" valde nevar nesasaukt akcionāru ārkārtas sapulci

Olainfarm teritorija

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Ņemot vērā, ka zāļu ražotāja "Olainfarm" bijušā īpašnieka Valērija Maligina meitām Nikai Saveļjevai un Annai Emīlijai Maliginai mantojumā nodotas attiecīgi 1 098 441 un 1 097 026 uzņēmuma akcijas, kas kopā veido vairāk nekā 5% no uzņēmuma pamatkapitāla, "Olainfarm" valde nevar nesasaukt uzņēmuma akcionāru ārkārtas sapulci, intervijā aģentūrai LETA sacīja Valērija Maligina jaunākās meitas Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze.

Viņa norādīja, ka atbilstoši Komerclikumam, ja akcionāriem ir vairāk nekā 5% no pamatkapitāla, tad ir tiesības lūgt sasaukt akcionāru ārkārtas sapulci. "Mums kopā ar [Valērija Maligina vidējo meitu] Niku [Saveļjevu] ir atbilstošs akciju skaits, tādēļ mums ir likumīgas tiesības lūgt sasaukt šo ārkārtas akcionāru sapulci. Valdei pēc likuma ir trīs mēneši akcionāru sapulces sasaukšanai. Ja viņi to neizdarīs, tad valdes vietā to darīs valsts jeb Uzņēmumu reģistrs," norādīja Baldere-Sildedze.

"Olainfarm" padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks iepriekš intervijā aģentūrai LETA sacīja, ka ārkārtas akcionāru sapulci nesasauks, jo "Olainfarm" rīkojās tā, kā ir noteikts Komerclikumā. "Ārkārtas akcionāru sapulci var sasaukt valde pēc savas iniciatīvas. Mēs ar valdi to pārrunājām un tādas iniciatīvas nebūs, jo padome ir lemttiesīga un kvorums ir. Kvorumam pietiek ar trīs cilvēkiem un pašlaik padomē ir četri. Līdz ar to padome var pilnvērtīgi strādāt," atzīmēja Rebenoks. Vienlaikus viņš pauda viedokli, ka mantiniecēm sākotnēji ir jānoslēdz vienošanās par mantojuma sadali, jo patlaban tas ir kopums, no kura katrai pieder trešdaļa domājamās daļas nevis konkrētas akcijas.

Savukārt Baldere-Sildedze sacīja, ka vienošanās ir jāslēdz par mantojumā atstāto kustamo mantu un nekustamajiem īpašumiem, bet akcijas ir jau sadalītas. "Akcijas jau ir sadalītas. Man nav izprotams, kā padomes priekšsēdētājs atļaujas risināt mantojuma jautājumus, kas nav viņa kā amatpersonas kompetence," sacīja Baldere-Sildedze, piebilstot, ka tas neesot aktuāls jautājums un nekādi neietekmējot "Olainfarm" darbību. "Tas ir mantinieču privāto attiecību jautājums un neattiecas uz "Olainfarm", jo akcijas jau ir atsevišķi sadalītas," uzsvēra Baldere-Sildedze.

"Olainfarm" valdes locekle Inga Krūkle aģentūrai LETA norādīja, ka par ārkārtas akcionāru sapulces jautājumiem atbild "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs Rebenoks, skaidrojot, ka "tā viņi esot lēmuši sadalīt atbildības komunikācijā un tas neesot nekas neparasts".

Rebenoks pēc Balderes-Sildedzes un Saveļjevas iesnieguma par akcionāru ārkārtas sapulces sasaukšanu iesniegšanas aģentūrai LETA sacīja, ka, balstoties uz Komerclikumā noteikto, lēmumu par ārkārtas akcionāru sapulces sasaukšanu vai nesasaukšanu pieņems divu nedēļu laikā.

Kā ziņots, Baldere-Sildedze un Saveļjeva pieprasījušas sasaukt "Olainfarm" akcionāru ārkārtas sapulci, pamatojot to ar vēlmi "novērst trešo personu negodprātīga tiesību izlietojuma rezultāta radītās sekas, kas izpaužoties kā akcionāra tiesību piedalīties uzņēmuma pārvaldē prettiesiska ierobežošana un zaudējumu nodarīšana "Olainfarm"". Akcionāru ārkārtas sapulces darba kārtībā prasīts iekļaut arī lemšanu par prasības celšanu pret pašreizējo "Olainfarm" padomes priekšsēdētāju Rebenoku, viņa vietnieci, vēl vienu Maligina mantinieci, vecāko meitu Irinu Maliginu, padomes locekli Mārtiņu Krieķi, valdes priekšsēdētaju Oļegu Grigorjevu.

Akcionāru ārkārtas sapulci prasīts sasaukt arī tāpēc, ka 11. septembrī amatu atstājis viens no padomes locekļiem, līdz ar to esot nepieciešams ievēlēt jaunu padomi, jo atbilstoši Komerclikumam, ja akciju sabiedrības akcijas atrodas publiskā apgrozībā, minimālais padomes locekļu skaits ir pieci, teikts Balderes-Sildedzes un Saveļjevas pieprasījumā. Tāpat mantinieces prasa atsaukt esošo un ievēlēt jaunu uzņēmuma revīzijas komiteju.

4.septembrī "Olainfarm" akcionāru sapulcē tika veiktas izmaiņas kompānijas padomē - atbilstoši akcionāru lēmumam darbu padomē vairs neturpināja Ivars Kalviņš, Milana Beļeviča un Ivars Godmanis, bet viņu vietā tika iecelts Pāvels Rebenoks (padomes priekšsēdētāja amatā), Mārtiņš Krieķis un Daina Sirlaka. Darbu kompānijas padomē turpināja Irina Maligina un Baldere-Sildedze.

Baldere-Sildedze no 11. septembra atstājusi padomes locekļa amata, norādot, ka šādi rīkojusies, jo "uzskata par neiespējamu turpināt darbu "Olainfarm" padomē kopā ar personām, kas šobrīd ir tās sastāvā".

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Baldere-Sildedze un Saveļjeva vērsušās tiesībsargājošajās institūcijās ar lūgumu sākt kriminālprocesu saistībā ar reiderismu uzņēmumā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu. Iesniegumos izteikts aicinājums aizsargāt "Olainfarm", uzņēmuma akcionāru un mantinieču intereses, jo pēdējo dienu notikumi liecina par ļaunprātīgu un negodprātīgu kontroles pārņemšanu pār šo uzņēmumu. Pieteikumu iesniedzējas pauž viedokli, ka reiderisma rezultātā "Olainfarm" var tikt izsaimniekots, visiem akcionāriem nodarot apzināti būtisku zaudējumus un apdraudot uzņēmuma nākotni, par ko, atbilstoši Komerclikuma noteikumiem, personīgi atbildīgi ir uzņēmuma padomes un valdes locekļi.

"Olainfarm" koncerna apgrozījums 2018. gada pirmajā pusgadā bija 61,844 miljoni eiro, kas ir par 1,4% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet koncerna peļņa palielinājās par 1,5%, sasniedzot 5,786 miljonus eiro.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Uz augšu