Vienība "Omega" Rīgas jūras līcī atbrīvojusi uz jahtas turētu ķīlnieku

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts policija (VP) sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), Latvijas robežsardzi un VP pretterorisma vienību "Omega" trešdien veica sekmīgu ķīlnieka atbrīvošanas operāciju no jahtas, kas atradās Rīgas jūras līcī - aģentūru LETA informēja VP.

Trešdien ap pulksten astoņiem VP saņēma informāciju par 1965. gadā dzimuša vīrieša iespējamu nolaupīšanu. Nolaupītā persona atradās uz jahtas Baltijas jūrā. Cietušais par notikušo bija paziņojis saviem tuviniekiem, kuri savukārt sazinājās ar VP.

Ņemot vērā situācijas nopietnību, tika piesaistīta VP pretterorisma vienības "Omega" kaujinieki, NBS un Valsts robežsardzes darbinieki. No Rīgas uz Roju, kas bija tuvākā vieta jahtas iespējamai atrašanās vietai, tika nosūtīts Latvijas Nacionālo bruņoto spēku helikopters. Tāpat operācijā tika izmantoti NBS karakuģi un Valsts robežsardzes kuģis.

Pateicoties ciešai sadarbībai starp visiem iesaistītajiem dienestiem, īsā laikā tika noskaidrota personas atrašanās vieta. Nolaupītais vīrietis atradās jahtā Rīgas jūras līcī aptuveni divu stundu brauciena attālumā no krasta.

Ap pulksten 13, veicot speciālo atbrīvošanas operāciju, krīze tika atrisināta. Turpat tika aizturēts iespējamais nolaupītājs - 1971. gadā dzimušais jahtas vadītājs, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka cietušais ir iepriekš pazinis aizdomās turēto un ka viņš pret savu gribu vests no Zviedrijas uz Latviju. Citu personu uz jahtas tobrīd nebija. Precīzi notikušā apstākļi un nozieguma motīvs šobrīd tiek skaidrots. Gan aizdomās turētais, gan cietušais ir Latvijas valsts piederīgie.

Šī ir pirmā Latvijas ķīlnieku atbrīvošanas operācija, kas norisinājusies uz ūdens.

VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas priekšnieks Romāns Jašins norādīja, ka "lai glābtu cilvēka dzīvību, mēs reaģējam uz katru izsaukumu. Šajā operācijā tika iesaistīts liels skaits policistu, karavīru un robežsargu, un nav svarīgi, cik daudz resursu nepieciešams, lai mērķi sasniegtu!"

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 153.panta pirmās daļas - par personas nolaupīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Kriminālprocesā šobrīd notiek izmeklēšana.

Uz augšu