Atjaunota kiberuzbrukumā cietušā portāla Draugiem.lv darbība
Papildināts

FOTO: LETA/LETA

Pēc vairākām stundām speciālistiem izdevies atjaunot sociālā tīkla Draugiem.lv mājaslapas darbību, aģentūrai LETA apliecināja "Draugiem Group" pārstāvis Jānis Palkavnieks.

Pēcpusdienā, ieejot sociālā tīkla Draugiem.lv mājaslapā, sāka skanēt Krievijas himna un parādījās attēli ar šīs valsts karogu, prezidentu un armiju.

Tāpat parādījās teksts: "Biedri latvieši, tas skar jūs. Krievijas robeža nekur nebeidzas. Krievijas pasaule var un tai ir nepieciešams apvienot visus, kam ir dārgs krievu vārds un krievu kultūra, lai kur arī viņi nedzīvotu - Krievijā vai aiz tās robežām. Biežāk lietojiet šo vārdu salikumu - "Krievu pasaule"."

3

"Draugiem Group" paziņoja, ka Draugiem.lv lapai ir noticis uzbrukums, nomainot pirmo lapu, tāpēc portāla darbība tika apturēta.

Notikušajā iesaistījās Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija "Cert.lv". Tāpat par notikušo informēta Drošības policija.

Jānis Palkavnieks apgalvojis, ka lietotāju dati nav skarti - ziņo Latvijas Radio.

3

Video: Hakeri uzlauzuši portālu Draugiem.lv

Kiberuzbrukums sociālā tīkla "draugiem.lv" mājaslapai nav ietekmējis valsts drošību un vēlēšanu procesu, aģentūrai LETA norādīja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" vadītāja vietnieks Varis Teivāns.

Tāpat pašreizējā izpēte nenorāda, ka ielaušanās rezultātā būtu notikusi datu noplūde, skaidroja Teivāns.

Izpētē konstatēts, ka uzbrukumā izmantotas Āzijas valstu IP adreses, bet tas neļauj izdarīt viennozīmīgus secinājumus par uzbrukuma avotu, jo uzbrukumam var būt izmantotas uzlauztas iekārtas, viņš uzsvēra.

"Šis incidents, nav ietekmējis valsts drošību un vēlēšanu procesu," apliecināja Teivāns.