"Es nevaru to tā atstāt!" Indijā nogalinātās latvietes dzīvesbiedrs atklāj savas izmeklēšanas rezultātus

FOTO: NEWSLIONS / SWNS.com/ Scanpix

Indijā, Keralas štatā mirušās latvietes Līgas Skromanes dzīvesbiedrs Endrū Džordans jau vairākkārt paudis, ka neuzticas Indijas iestādēm, un pats ir uzsācis izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kas patiesībā ir noticis ar viņa draudzeni, raksta Irish Mirror.

Bojāgājušās latvietes dzīvesbiedrs ir kļuvis par detektīvu un katru dienu strādā pie lietas, nosūtot e-pastus, sazinoties ar saviem ziņotājiem Indijā un visu pierakstot, lai saprastu kopsakarības.

"Es nevaru to tā atstāt. Es drīz atgriezīšos Indijā," teicis Endrū.

4

Kā jau vēstīts, Latvijas pilsone Līga Skromane pazuda šī gada 14. martā Indijas dienvidos, Keralas štatā, kur bija ieradusies kopā ar māsu Ilzi, lai ārstētos pēc tradicionālajām ajūrvēdas metodēm.

Īrijā dzīvojošā latviete, kas cieta no smagas depresijas, atstāja ajūrvēdas centru Pothenkodes ciematā. Kāds autorikšas vadītājs pastāstīja policijai, ka viņš aizvedis Līgu uz netālo Kovalamas kūrortu, taču arī tur policija nespēja pazudušo atrast.

Pagāja vairāk kā mēnesis un sievietes sakropļotais līķis bez galvas tika atrasts upes krastā Keralas štatā. Indijas policija veica izmeklēšanu un par Līgas slepkavību aizturēja un apsūdzēja divus vietējos vīriešus.

Līgas dzīvesbiedrs Endrū Džordans apgalvo, ka attiecībā uz daudziem citiem upuriem, kuri pazuduši vai tikuši nogalināti Indijā, nav noskaidrota patiesība.

Izmeklēšanas velkas gadiem, ģimenes nogurst un, lai cīnītos tālāk, tām pietrūkst naudas. Līgas draugs uzskata, ka būs simtiem citu šādu gadījumu, ja vien lietas netiks mainītas.

4

Policija apgalvo, ka abi apsūdzētie vīrieši atzinušies, ka satikuši Līgu pludmalē, pēc tam aizvilinājuši uz mangrovju mežu uzsmēķēt marihuānu, vairākkārt viņu izvarojuši un, apspiežot sievietes pretošanos, nejauši nožņauguši. Pēc tam līķi pakāruši kokā, mēģinot imitēt pašnāvību.

Endrū uzskata, ka izmeklēšanas radītajā versijā ir vairāki "caurumi" un viens no tiem – džemperis, kas bija mugurā Līgai, kad viņas ķermenis tika atrasts.

4

"Abi aizdomās turētie teica, ka viņi "visu dienu izvaroja sievieti", bet viens no viņiem devās mājās un atnesa dārgu itāļu dizainera vilnas džemperi, kad viņa pateica, ka viņai ir auksti. Ja jūs kādreiz uzbruktu kādam, es domāju maz ticams, ka jūs pēkšņi sāktu rūpēties par upura temperatūru. Tas notika 35° C - nebija auksts pat naktī."

Viņš apšauba arī oficiālo teoriju, ka Līga tika nogalināta tajā dienā, kad viņa pazuda, jo tiesu eksperti informējuši Endrū, ka sievietes mirstīgās atliekas nebija pietiekami sadalījušās, ņemot vērā, ka viņa bija mirusi jau 40 dienas pirms tam.

Līgas partneris uzskata, ka viņas ķermenis tika turēts vēsā un sausā vietā un uz mangrovju mežu atvests neilgi pirms tā atrašanas. Viņš arī apšauba izmeklēšanas atzinumu, ka viņa nogalināta nejauši.

4

Pēcnāves ekspertīze apstiprināja, ka Līgas nāves iemesls bija spēcīga trauma viņas kaklam, kā rezultātā tika saplēsti nervi un salauzti skrimšļi. Traumas nopietnība neatbilst versijai par nejaušu nogalināšanu.

Indijas tiesa jau iepriekš noraidīja Endrū Džordana iesniegumu par Līgas Skromanes slepkavības paplašinātu izmeklēšanu un viņš paudis, ka neuzticas Indijas policijai.

Likumsargi ziņo, ka 7-10 dienu laikā šajā slepkavības lietā tiks iesniegts apsūdzības raksts un sāksies tiesas prāva.

Aktuālākās ziņas