Krievijas raķetei "Sojuz" ar SKS apkalpi pēc starta no Baikonuras atslēdzas dzinēji
Foto un video

FOTO: YURI KOCHETKOV/TT NYHETSBYRÅN

Krievijas raķetei "Sojuz", kas ceturtdien ar diviem astronautiem startējusi no Baikonuras kosmodroma Kazahstānā uz Starptautisko Kosmosa staciju (SKS), atslēgušies otrās pakāpes dzinēji.

Pēc avārijas kapsula ar astronautiem atdalījusies no raķetes un veiksmīgi piezemējusies Kazahstānas stepē 25 kilometru attālumā no Žezkazganas pilsētas. Kā pavēstīja avots Baikonurā, ekipāža traumas nav guvusi.

"Medicīniskā palīdzība nav vajadzīga," sacīja avots, piebilstot, ka kapsulas nolaišanās vietā ieradušās glābēju automašīnas.

Video: Krievijas raķetei "Sojuz" pēc starta atslēdzas dzinēji

Avārija notikusi lidojuma 119.sekundē, kad no otrās pakāpes centrālā bloka atdalījās pirmās pakāpes sānu bloki. Iedarbojusies avārijas bāka, pēc kā atslēgušies otrās pakāpes dzinēji, atvienojies kosmosa kuģis ar astronautiem un izlaidis izpletni.

Ar "Sojuz" uz SKS startēja amerikāņu astronauts Niks Heigs un krievu kosmonauts Aleksejs Ovčiņins. Bija plānots, ka viņi SKS pavadīs 187 dienas.

Kā aģentūrai "Interfax" pavēstīja avots kosmosa nozarē, avāriju varēja izraisīt slikts stiprinājums, kura dēļ otrās pakāpes bloku atdalīšanās brīdī vien no tiem varētu būt aizķēris centrālo bloku.

Foto: Krievijas raķetei "Sojuz" atslēdzas dzinēji

Šobrīd SKS apkalpē ir Vācijas astronauts Aleksandrs Gersts, ASV astronaute Serēna Aunjona-Čenslere un Krievijas kosmonauts Sergejs Prokopjevs.

Krievijas kosmosa aģentūra '"Roskosmos" izveidojusi komisiju notikušā izmeklēšanai.

Tā bija pirmā pilotējamo "Sojuz" avārija kopš 1975. gada.

Foto: No bojātas "Sojuz" raķetes cenšas izglābties divi astronauti

Uz augšu