Izspiedējs šantažē ar nepatiesu stāstu un nonāk tiesas priekšā

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Tuvākajā laikā tiesas priekšā stāsies kāds vīrietis, kurš, draudot izpaust apkaunojošas ziņas, no kādas sievietes un viņas tuviniekiem centies izspiest 15 000 eiro - aģentūru LETA informēja prokuratūrā.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā vīrietis apsūdzēts par to, ka viņš pieprasījis bez tiesiska pamata atdot mantu, piedraudot izpaust apkaunojošas ziņas.

Apsūdzētā vīrieša rīcībā bijusi kādas e-pasta adreses piekļuves informācija. Izmantojot šo piekļuvi, viņš no kādas sarakstes uzzinājis, ka sievietei un viņas ģimenei ir noformētas biļetes lidojumam uz Šrilanku.

Apsūdzētais izveidojis jaunu e-pasta adresi, no kuras nosūtīja vēstuli sievietei un pieprasīja samaksāt 15 000 eiro, draudot nesamaksāšanas gadījumā masu medijos izplatīt apkaunojošas ziņas par cietušo un viņas ģimenes locekļiem, proti, ka ceļojuma biļetes ir iegūtas koruptīvā ceļā kā kukulis.

Prokuratūrā aģentūrai LETA skaidroja, ka informācija, kuru apsūdzētais draudēja izplatīt bija izdomāta un neatbilda patiesībai.

Laika posmā no 2017. gada 13. maija līdz 2017. gada 6. jūnijam apsūdzētais izsūtījis ne mazāk kā desmit e-pasta vēstules cietušajai, turpinot pieprasīt 15 000 eiro, tādā veidā ilgstoši psiholoģiski iedarbojoties uz cietušo.

Prokuratūrā apsūdzēto nolēmusi saukt pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 183. panta pirmās daļas par izspiešanu. Vīrietim draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, kā arī probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Uz augšu