Skatīs lietu par Juglas ezera krastā angārā uzieto vairākus miljonus eiro vērto kokaīnu

Juglas ezers.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 27. novembrī plkst. 10 plāno sākt skatīt krimināllietu par Juglas ezera krastā angārā uzieto vairākus miljonus eiro vērto kokaīnu.

Lietā apsūdzēts Ēriks Pajula un Anatolijs Jurinovs.

2016. gada aprīlī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonas kādā noliktavā Rīgā atklāja fasētas kokogles, kuras pēc uzrādītājiem pavaddokumentiem bija ievestas no Paragvajas. Tika veiktas padziļinātas pārbaudes, pieaicinot kinologus ar dienesta suņiem. Pārbaužu laikā tika atvērti 809 kokogļu maisi.

Apskatē VID darbinieki konstatēja, ka viens no maisiem nav rūpnieciski iepakots - salaiduma vietas sakniedētas ar dzelzs skavām. Atverot maisu, atklājās, ka tā apakšā starp papīra loksnēm, atrodas caurspīdīgs iepakojums ar baltu pulverveida vielu.

VID darbinieki nodeva ekspertīzei 885 kokogļu iepakojumus, kuros saskaņā ar Muitas laboratorijas atzinumu atradās pelēkbrūna, zaļgana un bezkrāsaina masa ar kopēju svaru 43,32 kilogrami, no tiem 31,19 kilogrami kokaīna.

Par atklāto noziegumu tika sākts kriminālprocess par narkotisko vai psihotropo vielu pārvietošanu pāri Latvijas robežai nelikumīgā veidā, lielā apmērā, organizētā grupā. Tika aizturēti divi - 1962.un 1968.gadā dzimuši Latvijas pilsoņi. Kādu laiku apsūdzētie atradās apcietinājumā, taču vēlāk abām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Veicot izmeklēšanas darbības tika noskaidrots, ka viena no aizturētajām personām Lietuvā iegādājās uzņēmumu, kura darbība bija paredzēta ar Paragvajā iegādātu kokogļu realizāciju Latvijā, kas darbojās kā piesegs narkotisko vielu pārvietošanai.

Iegūstot pietiekamu daudzumu pierādījumu, šī gada februārī kriminālprocess tika nosūtīts prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Latvijas televīzija iepriekš ziņoja, ka Latvijas uzņēmums, kurš no Rīgas pašvaldības nomājis noliktavas platības, sākotnēji vēlējies nodarboties ar biodegvielas ražošanu. Plāni tomēr tikuši atlikti, ņemot vērā atbalsta trūkumu no valsts puses. Līdz ar to uzņēmums meklējis nomnieku un tam pieteikusies kompānija "Sorola", kas par telpām esot samaksājusi ar bankas pārskaitījumu. Jurinovs bija "Sorola" direktors, bet Pajula kompānijas īpašnieks.

Uz augšu